Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

12 stycznia 2016 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Nauka przez zabawę, czyli gdzie wybrać się na odjazdowe ferie

blog ec, Nauka przez zabawęFerie to czas, kiedy należy odpocząć i odłożyć książki w kąt. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy na dwa tygodnie kompletnie zerwać kontakt z nauką. Okazuje się bowiem, że można skutecznie połączyć zabawę ze zdobywaniem wiedzy. Oto nasze propozycje na tegoroczne ferie.

    Ciekawym pomysłem na połączenie nauki z zabawą w czasie ferii jest wizyta w Centrum Nauki Kopernik. To obowiązkowy punkt dla wszystkich, którzy łakną wiedzy. Efektowne ekspozycje oraz możliwość uczestniczenia w eksperymentach sprawiają, że do Centrum równie chętnie przybywają dzieci, jak i dorośli. Tegoroczne ferie będą obfitować w różnorakie ciekawe zajęcia. Podczas wizyty w Centrum dzieci będą mogły dowiedzieć się np., jak działa pilot telewizyjny, czym jest dźwięk oraz jak skonstruować robota.

Wartościową propozycję zarówno dla rodziców, jak i dzieci przygotował też hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim, (który wg International Hotel Awards został uznany za najlepszy hotel na świecie). Projekt o nazwie Zimowe laboratorium pomysłów obejmuje m.in. zajęcia z astronomii, warsztaty kulinarne, eksperymenty naukowe oraz zgadywanki. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas gdy dzieci będą konstruować budowle z klocków, rzeźbić w lodzie czy obserwować przez teleskop planety –  rodzice będą mogli brać udział w zajęciach ruchowych, zabawie tanecznej lub specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach.

Jeszcze inną możliwością są półkolonie w olsztyńskiej Akademii Nauki. W urozmaiconym programie znajdziemy m.in. zajęcia z programowania, magii naukowej czy malowania śniegu. Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku od sześciu do dziesięciu lat.

Kto powiedział, że ferie należy koniecznie spędzić na stoku lub przed ekranem komputera? Jeżeli chcecie w pełni wykorzystać zimową przerwę –  skorzystajcie z naszych propozycji i połączcie naukę z zabawą. Wyjedźcie na kreatywne warsztaty lub naukowe eksperymenty, a wtedy przekonacie się, że nauka może być na prawdę przyjemna.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: