Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

3 lipca 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Najpiękniejsze miasta wschodniej Polski

podróż samochodem, Najpiękniejsze miastaPolska to nie tylko morze, pojezierza i góry. Nasz kraj posiada wiele urokliwych zakątków, niezależnie od tego, w którą stronę byśmy się wybrali. Dzisiaj udamy się w podróż wzdłuż wschodniej granicy i przedstawimy Wam najpiękniejsze miasta z tzw. Polski B.

Zamość

Jest największą perłą wschodniej Polski. Miasto, które niegdyś nazywano Padwą Północy, do dziś cieszy się uznaniem turystów. Wśród wielu wspaniałych zabytków warto wymienić chociażby zamojską starówkę, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. W jej obrębie znajdują się m. in. barwne barokowe kamienice ormiańskie, olbrzymi Ratusz z 52-metrową wieżą oraz renesansowa Katedra Zmartwychwstania Pańskiego.

Lublin

Przy ścianie wschodniej jest ulokowane także inne atrakcyjne miasto – Lublin. Jego historia sięga wczesnego średniowiecza, o czym świadczy jeden z najsłynniejszych zabytków, czyli Zamek Lubelski. Usytuowana na wzgórzu budowla góruje nad pozostałą architekturą. Bez wątpienia jest wizytówką tego miejsca. Zamek Lubelski to jednak nie jedyna atrakcja Lublina. Niesamowitą atmosferę tego miasta tworzą również: zabytkowa starówka z licznymi kamieniczkami, barokowa Archikatedra, Teatr Stary oraz 15-metrowy donżon, z którego można podziwiać panoramę Lublina.

Augustów

Jeżeli szukacie spokoju na łonie natury – w Augustowie z pewnością go odnajdziecie. Jest tu bowiem wszystko, co umożliwia skuteczny odpoczynek: lasy, jeziora i plaże. Jeżeli lubicie piesze wędrówki, możecie się wybrać na długi spacer po Puszczy Augustowskiej. Jeżeli zaś jesteście amatorami sportów wodnych, polecamy Wam spływ kajakiem po Kanale Augustowskim lub pływanie na nartach wodnych na jeziorze Necko.

Wbrew powszechnej opinii, wschodni rejon Polski ma turystom wiele do zaoferowania. Być może nie jest to najpopularniejszy kierunek wakacyjnych podróży, jednakże w tym tkwi właśnie jego urok. Miasta takie jak: Zamość, Lublin czy Augustów posiadają jedną przewagę nad popularnymi kurortami – jest w nich spokojnie i nie ma tłoku. Można więc w nich skutecznie odpocząć.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: