Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

22 grudnia 2017 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Najpiękniejsze katedry w Europie

https://en.wikipedia.org/wiki/Sagrada_Fam%C3%ADlia

Podróżowaliśmy już szlakiem filmowym, winnym i zamkowym. Teraz czas na wycieczkę po najwspanialszych zabytkach sakralnych Europy. Odwiedzimy Hiszpanię, Włochy i Wielką Brytanię. Zwiedzajcie z nami. Tędy proszę…

Nie jest tajemnicą, że Hiszpania słynie z przepięknych zabytków. Wśród nich zaszczytne miejsce zajmują katedry rzymskokatolickie, które zachwycają bogactwem form, dbałością o szczegóły i architektonicznym rozmachem. Jedną z takich budowli jest katalońska Sagrada Familia znajdująca się w Barcelonie. Na uwagę zwracają przede wszystkim jej wysokie, smukłe, spiczaste wieże, a także olbrzymie podpory u wejścia do katedry i drobne sztukaterie, które tworzą koronkową elewację. Budowla sprawia zatem wrażenie monumentalnej. Należy zaznaczyć, że katedra znajduje się wciąż na etapie przebudowy. Dlatego na efekt końcowy trzeba będzie jeszcze poczekać. Patrząc jednak na rezultaty dotychczasowych prac, można przypuszczać, że powstanie dzieło niespotykane na skalę światową.

Jednakże nie tylko Hiszpania może się pochwalić imponującymi zabytkami sztuki sakralnej. Równie okazałe świątynie posiadają bowiem także Włochy. Wśród najpiękniejszych włoskich katedr należy wymienić Katedrę Narodzin św. Marii w Mediolanie. Rozpoczęcie budowy tej perełki architektonicznej datuje się na XIV wiek. Na uwagę zasługuje przede wszystkim reprezentacyjny plac katedralny, olbrzymi taras widokowy, znajdujący się na dachu świątyni, a także rzeźby zdobiące elewację.

Ostatnim zabytkiem, który chcemy Wam polecić jest średniowieczna katedra Canterbury w Wielkiej Brytanii. Jest to naprawdę majestatyczna budowla. Jej najwyższa wieża liczy ponad 70 metrów wysokości, natomiast długość katedry wynosi ok. 150 metrów. Oprócz imponujących rozmiarów katedra posiada równie imponujące wnętrza. Wielobarwne witraże, las kolumn oraz trójwymiarowe kompozycje zdobiące sufity wprost zapierają dech w piersiach. Jeżeli będziecie mieli okazję, to koniecznie zostańcie na jednym z koncertów symfonicznych (które odbywają się w świątyni cyklicznie).

Wycieczka dobiegła końca. Mamy nadzieję, że rozbudziliśmy Waszą ciekawość i ochotę na zwiedzanie europejskich zabytków sakralnych. Wizyta w tych niezwykłych miejscach to przeżycie niemalże mistycznie, ale o tym możecie się przekonać tylko w jeden sposób: przyjeżdżając do nich.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: