Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

26 lutego 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Najdziwniejsze przepisy drogowe na świecie

przepisy drogowe, przepisy drogowe na świecieWbrew powszechnej opinii nie tylko polscy ustawodawcy miewają kontrowersyjne pomysły. W niemalże każdym kraju znajdzie się przepis, który graniczy z absurdem. W prawie drogowym jest ich aż nadto. Oto kilka przykładów…

Myślicie, że na własnym podwórku można robić co się chce ze swoim samochodem? Nic bardziej mylnego. W Montrealu zasada: ,,wolnoć Tomku w swoim domku” nie obowiązuje; przynajmniej jeżeli chodzi o kierowców. W tamtejszym prawie drogowym istnieje przepis, który zakazuje kierowcom parkowania samochodu w ich własnych wjazdach na posesję. Za złamanie tego przepisu grozi mandat, a w najgorszym wypadku odholowanie samochodu.

W Danii nie lada trudu wymaga samo włączenie się do ruchu. Kierowca ma obowiązek dokładnego sprawdzenia pojazdu przed rozpoczęciem jazdy. Należy skontrolować ustawienie lusterek, działanie hamulca ręcznego, świateł i klaksonu. Na koniec trzeba się upewnić, czy pod samochodem nie chowają się dla zabawy jakieś dzieci.

Ciekawe są także normy, które maja podłoże religijne. Przykładowo w Mekce niewierni nie mogą poruszać się po autostradzie biegnącej przez miasto. Wytyczona jest dla nich specjalna obwodnica wokół Mekki. Inny restrykcyjny przepis w Arabii Saudyjskiej mówi o zakazie prowadzenia samochodów przez kobiety. Z kolei w Iranie podstawą do skonfiskowania auta jest niemoralne zachowanie np. głośne słuchanie muzyki.

W zestawieniu najdziwniejszych przepisów drogowych nie powinno również zabraknąć regulacji amerykańskich. W Alabamamie nie wolno prowadzić samochodu boso, w Newadzie jest zakaz jazdy wielbłądem po autostradzie a na Florydzie należy zapłacić za postój słonia przywiązanego do parkometru.

Patrząc na absurdalność powyższych przepisów ruchu drogowego, wydaje się, że w Polsce nie mamy jeszcze tak wiele powodów do narzekań. Z powyższego zestawienia wynika, że ustawodawcom brakowało nie tyle pomysłów, co zdrowego rozsądku.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: