Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

17 lipca 2014 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Najciekawsze placówki Europcar

77. najciekawsze punkty wynajmu, placówki EuropcarPlacówki Europcar są rozlokowane na całym świecie. Obecnie liczba wypożyczalni przekracza 500 i obejmuje 6 kontynentów. Wybór jest naprawdę szeroki. Specjalnie dla Państwa wybraliśmy kilka najciekawszych. Uważamy je za perełki naszej oferty.
Pierwszą placówką jaką zaprezentujemy będzie miasto Papeete znajdujące się na Morzu Koralowym. Jest to stolica Tahiti – największej wyspy należącej do Polinezji Francuskiej. To teren górzysty otoczony zewsząd rafami koralowymi z bujną roślinnością, licznymi wąwozami i wodospadami. Jest to kraj wanilii, lagun i pereł. To wymarzone miejsce dla amatorów nurkowania, miłośników egzotycznych zwierząt i wszystkich ludzi wrażliwych na piękno. W samej Papeete odnajdziemy atrakcje, które wprawią w zachwyt niejednego podróżnika. Są nimi m. in: Muzeum Pereł, ratusz zbudowany z różowego marmuru, ogród botaniczny Bougainville oraz ogromne plantacje tropikalnych kwiatów.

Kolejną placówką, o równie cennych walorach krajobrazowych będzie Kolombo znajdujące się na zachodnim wybrzeżu Sri lanki. W mieście tym warto odwiedzić Muzeum Narodowe położone w pięknym cynamonowym ogrodzie a także świątynie trzech religii: buddyjskiej, hinduskiej oraz muzułmańskiej. Pobyt w Kolombo może być jedynie zaczątkiem do dalszej podróży po wyspie Cejlon Przesuwając się na południe napotkamy niezwykłe bogactwo roślin i zwierząt. Naszym oczom ukażą się gaje palmowe, pola ryżowe, plantacje kauczukowców i pola herbaty. Niewykluczone jest także spotkanie z małpami, słoniami lub kameleonami.

Bajeczną lokalizacją wypożyczalni Europcar jest także Cuzco, położone w południowej części Peru. To dawne imperium Inków zachwyca nie tylko malowniczym krajobrazem, lecz także starożytnymi budowlami niespotykanymi w żadnej innej części świata. Do najpiękniejszych należą: świątynia Słońca – Coricancha, zygzakowate ruiny twierdzy Sacsayhuamán oraz skalne sanktuarium Kenko, pełniące rolę obserwatorium astronomicznego. Jeżeli atmosfera Cuzco rozbudzi wasz apetyt na podróżowanie po Ameryce Południowej, tym lepiej. Pokonując zaledwie 100 km możecie dotrzeć do jednego ze wspólczesnych 7 cudów świata – Machu Piccu.

Wypożyczyć samochód od Europcar można także w Afryce. Jedną z najatrakcyjniejszych placówek jest Kapsztad – perła RPA. Miasto zlokalizowane u podnóża gór stołowych w miejscu, gdzie spotykają się dwa Oceany: Indyjski i Atlantycki, zapewnia niezwykłe przeżycia estetyczne. Jest rajem dla paralotniarzy, płetwonurków i miłośników jachtów. Z plażą Boulders stanowi siedlisko pingwinów i fok. W odległości 70 km od Kapsztadu znajduje się Przylądek Dobrej Nadziei – o półpustynnym krajobrazie z unikatową florą i fauną. To właśnie tu możemy podziwiać takie gatunki zwierząt jak: sekretarze i podrodzinę perliczki. Jest to również miejsce naturalnego bytowania amarylisów, kalii i frezji.

Zaprezentowane przez nas punkty wynajmu, to tylko jedne z wielu atrakcyjnych lokalizacji Europcar. Zachęcamy do prześledzenia szczegółowej mapy naszych placówek. Każda z nich posiada swój lokalny koloryt i urok. Nareszcie będą mogli Państwo kolekcjonować wrażenia, o jakich zawsze marzyli.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: