Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

15 stycznia 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Najciekawsze placówki Europcar w Polsce

placówki Europcar, Europcar w PolsceNasze placówki rozlokowane w całej Polsce. Znajdują się zarówno w dużych, jak i mniejszych miastach. Obecnie mogą Państwo wybierać spośród 23 różnych lokalizacji. Dzisiaj przedstawimy Państwu 2 w nich (naszym zdaniem najciekawsze).

Pierwszą z nich będzie wspominane w tytule Świnoujście. Ze względu na swoją potrójną funkcję: uzdrowiska, kąpieliska i portu morskiego – należy do jednego z najchętniej odwiedzanych nadmorskich kurortów. Ze względu na swoje nietypowe położenie, często jest określane mianem krainy polskich wysp.

Świnoujście jest wyjątkowe na tle pozostałych nadbrzeżnych miejscowości. Po pierwsze posiada wybitne walory przyrodnicze. Jest usytuowane na 3 wyspach: Wolin, Uznam i Karsibór, dzięki czemu posiada zjawiskowy i urozmaicony krajobraz. Zachwytem napawają nie tylko rozległe lasy i liczne rozlewiska, lecz także zbiorowiska solniskowe, szuwary, wydmy i plaże. Szczególnie warte odwiedzenia są rezerwaty florystyczne, obszary specjalnej ochrony ptaków oraz pozostałe zakątki w Delcie Świny.

Świnoujście jest miastem, które ciągle się rozwija i dostosowuje do potrzeb turystów. Posiada doskonale rozwiniętą wewnętrzną infrastrukturę: ścieżki rowerowe, piesze i kajakowe. Stanowi doskonałą bazę wypadową do innych kurortów np. Międzyzdrojów. Jest także organizatorem wielu wydarzeń kulturalnych i sportowych. Wśród nich należy wymienić chociażby Festiwal Słowian i Wikingów, Dni Morza czy zbliżający się Bieg Sylwestrowy.

Drugą interesującą placówka Europcara w Polsce jest Łódź. Miasto, które w ciągu ostatnich kilku lat przeszło ogromna metamorfozę przy zachowaniu dotychczasowego charakteru. Łódź przeistoczyła się z przemysłowego kombinatu w prawdziwą stolicę kultury. Obecny klimat Łodzi tworzą liczne kawiarenki znajdujące się w przebudowanych fabrykach, podwórkowe kina, uliczne spektakle i pokazy przeróżnych artystów.

Spośród ogromnej liczby wydarzeń kulturalnych w Łodzi, warto polecić Light move Festiwal (organizowany jesienią), podczas którego jest prezentowana efektowna iluminacja łódzkich kamienic. Świetlnym animacjom pokazywanym na elewacjach towarzyszy muzyka, dzięki czemu całość przypomina spektakl teatralny. Oprócz tego w Łodzi odbywa się cyklicznie, dwa razy w roku Fashion Week Poland – największe wydarzenia poświęcone modzie w Polsce. Imprezą, która gromadzi sporo gości jest także Festiwal Łódź Czterech Kultur – prezentujący współczesne dzieła teatru, literatury, filmu i muzyki.

Zachęcamy do odwiedzenia naszych placówek w Świnoujściu i Łodzi. Można z nich uczynić zarówno główny punkt zwiedzania, jak i bazę wypadową do innych miejscowości turystycznych. Więcej informacji (adresy, mapy) znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: