Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

22 stycznia 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Najciekawsze placówki Europcar w Polsce: Rzeszów, Bielsko-Biała

placówki Europcar, Najciekawsze placówki EuropcarTydzień temu przedstawiliśmy Państwu dwie spośród czterech najbardziej atrakcyjnych turystycznie placówek Europcar w Polsce – Łódź i Świnoujście. Dzisiaj, kontynuując temat, opiszemy walory kolejnych: Rzeszowa i Bielsko-Białej.

Rzeszów pomimo przygranicznego położenia jest coraz częściej odwiedzany przez turystów. Zainteresowanie wzbudzają nie tylko zabytki, lecz także walory krajoznawcze. Jedną z atrakcji Rzeszowa jest podziemna trasa turystyczna pod Rynkiem, prowadząca przez kilkanaście korytarzy i piwnic. W ich wnętrzu znajduje się wiele historycznych ekspozycji, które przybliżają turystom historię miasta. Zwiedzanie Rzeszowa umożliwiają także inne szlaki. Wśród nich najbardziej znany, o nazwie: Dookoła Rzeszowa, wiedzie od Pogórza Rzeszowskiego poprzez Pradolinę Podkarpacką aż do starorzecza Wisłoka. Kilka kilometrów od miasta usytuowane są także liczne wyciągi narciarskie; co z pewnością ucieszy amatorów zimowego szaleństwa.

Najważniejszymi ośrodkami kultury w Rzeszowie są: Filharmonia Podkarpacka oraz hala sportowo-widowiskowa Podpromie. Dzięki temu Rzeszów jest współorganizatorem wielu imprez i festiwali m. in. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Carpathia, Europejskiego Stadionu Kultury oraz Festiwalu Filmów Optymistycznych

Kolejną atrakcyjną placówką Europcar, która znajduje się na południu naszego kraju jest Bielsko-Biała. Wbrew powszechnym skojarzeniom do tego miasta warto zawitać nie tylko zimą. Miasto oferuje wiele atrakcji całorocznych np. tor saneczkowy, Park linowy Granda czy kolej linową na Szyndzielnię.

Oprócz wielu ośrodków rekreacyjnych Bielsko-Biała posiada imponujące zabytki. W mieście znajdują się liczne zespoły architektoniczne: zamki, pałace i dwory. Większość z tych obiektów jest zachowana w bardzo dobrym stanie. Na uwagę zasługują przede wszystkim średniowieczny Zamek Książąt Sułkowskich, Dwór Lipnicki oraz neorenesansowy Ratusz.

Zachęcamy do odwiedzania naszych wypożyczalni w Rzeszowie i Bielsku-Białej. Mamy nadzieję, że wizyta w nich zainspiruje Państwa do ciekawych podróży niezależnie od pory roku. Pełną listę polskich placówek znajdą Państwo na naszej stronie interentowej.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: