Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

19 lutego 2015 przez Europcar Polska · 1 odpowiedź

Najbardziej luksusowe gadżety samochodowe

gadżety samochodoweGadżety samochodowe: jedne budzą zachwyt, inne zdziwienie. Wszystkie jednak wywołują zainteresowanie i wyznaczają trendy motoryzacyjne. Czym więc konstruktorzy samochodów próbują zaskoczyć najbogatszych klientów? Zobaczmy…

Ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim nowoczesne technologie. Jedną z nich jest ekskluzywny 1000-watowy system nagłośnienia w Audi (w modelach takich jak: A8 i S8). Nieprawdopodobny efekt dźwiękowy wzbudzają 14 głośników, z których każdy posiada oddzielny wzmacniacz. Dodatkowym smaczkiem są wysuwane z deski rozdzielczej tzw. ,,akustyczne soczewki”, które odpowiadają za wysokie tony. Pomysłowością pod względem akustycznym wykazał się również Mercedes, który do samochodów klasy C dołącza audiobook z wierszami Wisławy Szymborskiej.

Niektóre elementy wyposażenia są tak luksusowe, że śmiało można je nazywać samochodową biżuterią. Przykładem mogą być chociażby przednie reflektory Mercedesa klasy S, w których umieszczono 17 kryształów Swarovskiego. Równie efektowne ozdoby posiada Bugatti Veyron – porcelanowe dodatki takie jak: zaślepki felg i pokrywkę wlewu paliwa. Z kolei Maybach postawił na granit. W modelu 62S Laudaulet na przegrodzie pasażerskiej zainstalowano m. in. granitowe płyty z drobinkami srebra i złota. W Astonie Martinie natomiast projektanci pokusili się o kryształowy przycisk startowy, uruchamiający auto.

Konstruktorzy Rolls-Royce’a Phantoma podjęli się zadania niemożliwego do wykonania i podarowali swoim klientom gwiazdkę z nieba. Model ten wyposażono w podświetlany sufit, składający się z 1600 lampek. Całość mimo że przypomina rozgwieżdżone niebo robi piorunujące wrażenie 🙂

Wyobraźnia projektantów aut wydaje się być ograniczoną jedynie zasobnością portfela klientów. W czasach, kiedy samochodowy używane tracą na wartości, luksusowe limuzyny wyposażone w dziwne dodatki wydają się być doskonałą lokatą pieniędzy. I jest to chyba jedyny argument przemawiający za praktycznym wykorzystaniem luksusowych gadżetów .

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój komentarz }

vw-sklep Grudzień 19, 2016 o 13:54

Fajni motoryzacji i poszczególnych marek bardzo cenią sobie takie gadżety. 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: