Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

24 października 2017 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Najbardziej kolorowe miejsca jesienią

Lato minęło, a Wam marzy się sielski urlop w barwach jesieni? Mamy dla Was kilka propozycji, a wśród nich: Polska, Japonia i Czechy. Przeczytajcie. Może coś Was zainspiruje.

Numerem jeden pod względem barwności jesiennego krajobrazu są niezaprzeczalnie polskie góry np. Beskidy czy tatry. Dzisiaj jednak przybliżymy Wam nieco mniej znane Góry Sowie. Znajdują się one na południowym zachodzie naszego kraju, przy granicy polsko-czeskiej. Jedną z piękniejszych miejscowości, które warto odwiedzić podczas jesiennego urlopu jest chociażby Srebrna Góra, z której roztacza się niesamowity widok. Ze względu na urozmaiconą rzeźbę terenu oraz obwitość różnogatunkowego lasu, teren ten jest iście arkadyjski. W okolicy możecie zwiedzić takie miejsca, jak: Twierdza Srebrnogórska, Fort Ostróg, Rezerwat Przyrody Cisowa Góra oraz Zamek rycerski w Sobkowie.

Jeżeli ktoś planuje przeznaczyć większy budżet na jesienny urlop, to powinien wybrać się do Japonii, która o tej porze roku jest równie piękna (a może nawet piękniejsza) niż wiosną. Jednym z piękniejszych miejsc na jesiennej mapie Japonii jest Park Narodowy Daisetsu-zan, który znajduje się na Hokkaido. Wyjątkowy krajobraz tego miejsca tworzą liczne doliny, urwiska, łąki, wodospady i gorące źródła.

W listopadzie warto wybrać się na wyspę Itsukushima, którą zwykło się nazywać Miyajima. Nazwa ta oznacza: Wyspę Sanktuarium; co nie jest przypadkowe. Na wyspie jest wiele budynków sakralnych. Aby dostać się do tego niezwykłego i tajemniczego miejsca trzeba przepłynąć przez torii, czyli czerwoną bramę świątynną. Poza tym przyroda, która otacza wyspę tworzy z tego miejsca jedno wielkie miejsce kultu natury.

Ostatnim miejscem, które chcielibyśmy Wam polecić są Morawy. Znajdziecie tu wzgórza poszatkowane winoroślą, wielobarwne lasy i ukwiecone łąki. Zabytkami, które warto odwiedzić w okolicy są: pałac Lednice (letnia siedziba Lichtensteinów) znajdujący się w otoczeniu zieleni czy też gotycki zamek Pernštejn położony na skale, skąd roztacza się baśniowy krajobraz.

Jak widzicie, jesień można spożytkować nie tylko na czytanie książek i oglądanie filmów w zaciszu własnego domu. Jest to doskonały czas na posezonowe podróżowanie, które może być o wiele bardziej przyjemne niż podczas letnich wakacji, kiedy jest upalnie, drogo i tłumnie.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: