Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

17 sierpnia 2018 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Najbardziej kolorowe festiwale na świecie

Jeżeli szukacie atrakcji dla dzieci albo sami chcecie przypomnieć sobie, jak to jest być dzieckiem, to mamy dla Was propozycję. Wybierzcie się na jeden z najbardziej kolorowych festiwali. Do wyboru macie: Włochy, Hiszpanię lub Polskę!

 

Festiwal balonów

 

We wrześniu we włoskim mieście Ferrara organizowany jest festiwal balonów napędzanych ciepłym powietrzem. W tych dniach miasto zamienia się w bajkową krainę. Startujące ogromne wielobarwne balony robią na widzach naprawdę duże wrażenie. Każdy, kto na nie patrzy ma inne skojarzenia. Jedni widzą w nich zaczarowane drzewa, innym przypominają kolorowe grzyby, a jeszcze innym lizaki. Ten festiwal to niezła gratka nie tylko dla miłośników baloniarstwa, lecz także całkowitych laików. Każdemu się spodoba!

 

Festiwal latawców

 

Jeżeli macie dzieci lub sami chcecie poczuć się jak dziecko, to koniecznie musicie wybrać się na festiwal latawców na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura. Wydarzenie odbywa się w listopadzie i przyciąga tłumy fanów zarówno za dnia, jak i nocą. Szczególnie atrakcyjne są właśnie wspomniane pokazy nocne, podczas których można podziwiać podświetlone kolorowe latawce.

 

Festiwal kolorów

 

To wydarzenie jest z gatunku tych wędrujących, tzn. odbywających się w różnych miejscach. W sierpniu macie możliwość wybrać się na ten festiwal np. do Częstochowy, Giżycka lub Szczecina. Festiwal polega na obrzucaniu się kolorowym proszkiem/puddrem o nazwie holi. Wydarzenie jest o tyle ciekawe, że nie tylko sprawia wiele radości samym uczestnikom, ale również wspiera Fundację Rycerze i Księżniczki, która niesie pomoc chorym osobom.

 

Jeżeli spodobał się Wam któryś z zaprezentowanych festiwali, i chcielibyście wziąć w nim udział, to koniecznie zaplanujcie podróż. Możecie na nie dotrzeć np. wypożyczonym samochodem. Sprawdźcie nasze placówki we Włoszech, Hiszpanii i Polsce.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: