Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

27 września 2016 przez Europcar Polska · 1 odpowiedź

Miłośnicy sportu na wakacjach

brazylia, Miłośnicy sportu na wakacjachNiektórzy lubią w czasie wakacji wylegiwać się na plaży, a inni szaleć na desce surfingowej, czy wędrować po górskich szczytach. Ci, którzy spędzają urlop aktywnie, muszą wykazać się większymi zdolnościami organizacyjnymi. Jak fani sportu powinni przygotować się na wakacyjną podróż? O tym w dzisiejszym wpisie.

Wybór transportu

Można oczywiście próbować podróżować pociągiem albo innym środkiem masowej komunikacji, ale z pewnością nie będzie to komfortowe rozwiązanie. Jeżeli chcemy wziąć ze sobą własny sprzęt sportowy, najlepszym pomysłem będzie podróż samochodem.

Auto zapewni Wam wygodę i niezależność. W sytuacji, kiedy będziecie zmuszeni nieco zmienić scenariusz swojej wycieczki, nie będziecie mieć problemu z przemieszczeniem się. Wiadomo, czasem uda się zauważyć jakiś ciekawy zabytek lub niebywałą scenerię, w której zapragniemy mieć zdjęcie. Podróżując samochodem, będziecie mogli zatrzymać się w dowolnym miejscu, o każdej porze, bez względu na rozkłady jazdy, czy uwarunkowania pogodowe.

Pakowanie

Podstawą sukcesu jest w tym wypadku wybór samochodu. Najlepiej wybrać auto typu kombi lub van. Mamy wtedy pewność, że cały sprzęt sportowy zostanie spakowany, i nie przemieści się w trakcie gwałtownego hamowania, a co za tym idzie nie będzie stanowił zagrożenia w czasie jazdy. Warto poświęcić kilka minut więcej na umiejętne spakowanie, niż później upychać wszystko to, co nam niespodziewanie wypadnie lub się przesunie.

Jeżeli oprócz bagażu, planujemy  umieścić w bagażniku również sprzęt sportowy, warto zabezpieczyć go np. dodatkowymi linkami mocującymi. Jeżeli nie mamy jednak wystarczająco miejsca w środku, warto pomyśleć o dodatkowym schowku np. bagażniku dachowym. Może być to standardowy bagażnik, na którym umieścimy narty, deskę surfingową lub rower, ale może to być również kryty bagażnik typu box.

Niezależnie od tego jakim środkiem transportu zamierzacie podróżować, oraz ile weźmiecie bagażu – najważniejsze, aby pamiętać o zabraniu dobrego humoru i wakacyjnej energii. Wtedy każdy urlop, czy to spędzany w cieniu palmy, czy pospolitego dębu pospolitego, dostarczy dużo frajdy.

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój komentarz }

Ada Październik 31, 2016 o 20:39

do biegania nie trzeba bagażnika 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: