Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

24 kwietnia 2013 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Majówka za miastem?

Wszystko wskazuje na to, że zima opuściła nas na dobre. Zmęczeni długim wyczekiwaniem wiosny, wszyscy zasłużyliśmy na urlop. Najbliższa okazja do wypoczynku już za niewiele ponad tydzień.  W tym roku weekend majowy najszczęśliwszych potrwa aż 9 dni. Ale nawet Ci, którym nie udało się dostać w pracy tych kilku wolnych dni, mogą zaplanować ciekawy wyjazd.

Wiosenna aura sprzyja wyjazdom samochodowym. Wykorzystaj to i zamiast na wyjazd zorganizowany, udaj się na krótką krajoznawczą podróż. Oto dwa pomysły dla Ciebie!

Mapa, Majówka za miastemWROCŁAW + ?

Byłeś kiedyś we Wrocławiu? To miejsce zachwyciło wielu. Jeśli decydujesz się obrać je za cel swojej podróży, pamiętaj, że nie musisz spędzać całego urlopu w samym mieście.  Słyszałeś o zamku Książ? To trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce, zaraz po zamku w Malborku i Zamku Królewskim na Wawelu. Ta „perła śląska” co roku odwiedzana jest przez wielu turystów. Pomimo zaledwie 70 km oddalenia od Wrocławia, jedynie kilka procent odwiedzających miasto decyduje się na wypad właśnie tam. Szkoda, bo Książ to znacznie więcej niż dawna siedziba książąt. Na terenie obiektu znajdują się również palmiarnia i stadnina koni. Zamek, to nie jedyna atrakcja w tym rejonie. Jeśli interesuje Cię folklor, z pewnością nie możesz ominąć Muzeum Ludowego w Marcinowie, które w swoich 10 salach tematycznych zapoznaje zwiedzających z tradycjami autochtonicznej ludności dolnośląskiej.  W okolicach Wrocławia znajdzie się również coś dla żądnych wrażeń. 25 km od centrum miasta znajdziesz otoczony lasem, położony niedaleko rzeki park linowy, który oferuje atrakcje dla małych i dużych. Strzelnice łucznicze i paintballowe, quady, zjazdy linowe, wielka piaskownica ze ściankami wspinaczkowymi, huśtawkami, zjeżdżalniami powinny zadowolić każdego.

WARSZAWA + ?

Warszawa, to miasto, w którym nawet tygodniowy pobyt, przy dobrej organizacji czasu, nie może być nudny – zabytki, atrakcje, imprezy. Ale jeśli masz ochotę na chwilę oderwać się od charakteryzujących stolicę chaosu i pośpiechu, wyjedź za miasto i odetchnij. Wcale nie musisz udawać się daleko. 25 km od centrum Warszawy, w Truskawiu, u bram Kampinoskiego Parku Narodowego, znajdziesz idealne miejsce sprzyjające pieszym i rowerowym wycieczkom, a na wszystkich fanów jazdy konnej, czeka położona nieopodal stadnina koni.  Jeśli cenisz tego typu klimaty i formę spędzania czasu, z pewnością zadowoli Cię wyjazd do nieco bardziej oddalonej od Warszawy Warki. To niewielkie miasto położone nad Pilicą jest idealnym miejscem do wycieczek rowerowych, spływów kajakowych, czy konnych przejażdżek. Samo miasto również ma czym przyciągnąć. Zmęczeni długim spacerem po lesie, albo wiosłowaniem, możemy odwiedzić muzeum rodowitego mieszkańca Warki – Kazimierza Pułaskiego lub zbudowany  w 1821 roku, w stylu klasycznym ratusz. A gdyby Kampinoski Park Narodowy i Warka Ci nie wystarczały, ciekawą propozycją może okazać się Żyrardów. Zdziwiony? To zbudowane w całości z czerwonej cegły miasto, przez wielu uważane jest za miejsce wyjątkowe. Wszystko za sprawą wielu wydarzeń historycznych, jak np. pierwszy polski strajk robotników (Strajk Szpularek), czy rewolucja przemysłowa, które miały tu miejsce. Do dziś w Żyrardowie czuje się wyjątkowy XIX-wieczny industrialny charakter.

Jak zapewnić najwyższy komfort podróży?

Sama podróż do oddalonego o kilkaset kilometrów miasta może być męcząca. Wizja spędzenia za kierownicą kilku długich godzin, dla wielu nie stanowi powodu do radości. Z kolei decydując się na skorzystanie z transportu publicznego, jak np. pociąg, autobus, czy samolot, musimy liczyć się ze znacznymi ograniczeniami już na miejscu. Ale czy na pewno? A gdyby tak po przyjeździe do Wrocławia, Warszawy, czy innego dużego miasta, wynająć  samochód i zobaczyć  coś więcej, niż tylko położone w samym mieście atrakcje? W Europcar oferujemy Ci wypożyczalnie w największych  i najczęściej odwiedzanych miastach Polski – we Wrocławiu i Warszawie posiadamy aż kilka przedstawicielstw. Dodatkowo, co znacznie ułatwi planowanie wyjazdu,  umożliwiamy Ci rezerwację samochodu online.  Po co denerwować się podczas wyjazdu, skoro wszystko można zorganizować wcześniej, ograniczając niepotrzebny stres i pośpiech?

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na żaden majowy wyjazd,  to ostatni dzwonek. Nie zmarnuj szansy na udany wypoczynek, tym bardziej, że zgodnie z prognozami, pogoda ma dopisać!

Miłego urlopu 😉

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: