Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

13 marca 2014 przez Europcar Polska · 6 komentarzy

Leasing, kupno czy wynajem samochodu – kiedy co się opłaca

New Europcar Imagery - 27, LeasingKwestię własnego samochodu najlepiej rozwiązać, konfrontując konkretne oferty leasingowe, kredytowe oraz te dotyczące wynajmu. Zanim pojedziemy autem, czeka nas długa droga pełna formalnych przeszkód – terminy takie jak wkład własny, staż działalności firmy czy dochód będą pojawiały się na każdym kroku. Możemy jednak zapoznać się zawczasu ze specyfiką każdej z propozycji, tak, by ostateczną decyzję podjąć świadomie.

O leasingu usłyszymy wiele dobrego przede wszystkim od początkujących przedsiębiorców. Trudno się dziwić, skoro obowiązujące w leasingu procedury są bardzo proste w porównaniu do tych związanych z zaciąganiem kredytu. Samochód po podpisaniu umowy uzyskujemy od ręki, zwykle ze zniżką od producenta, z którym firma leasingowa ma podpisany kontrakt na import aut. W ofercie znajdziemy też dodatkowe usługi w atrakcyjnej cenie np.: serwisowanie. Raty w leasingu można dostosować do własnych możliwości, co oznacza korzyść dla firm, których zyski są różne w zależności od sezonu. Trzeba też przyznać, że leasing spełnił marzenie wielu kierowców o luksusowym samochodzie, comiesięczna opłata może być bowiem naprawdę niewielka.

To prawda, że zaletą wspomnianej opcji jest szybkość i wygoda. Nie wolno jednak zapominać, że auto wzięte w leasing nie stanowi naszej własności – korzystamy z niego, ale nie możemy nim dowolnie dysponować. Do czasu wykupu pojazdu pozostajemy uzależnieni od leasingodawcy. To firma leasingowa wydaje zgodę na uzyskanie odszkodowania po kolizji (nie opłacamy składki ubezpieczeniowej), nieraz nakłada na leasingobiorcę sporą marżę oraz rygorystycznie przestrzega terminów wpłat. Samochód rzadko kiedy można spłacić wcześniej niż po dwóch latach.

Kredyt wydaje się rozwiązaniem opartym na jasnych zasadach. Wybiorą go ci, którzy cenią sobie elastyczność – będąc od początku pełnoprawnym właścicielem auta, pozostanie im zawsze możliwość jego podnajęcia lub sprzedaży. Dodatkowo, w przypadku kredytu w grę wchodzi kupno samochodu z drugiej ręki, co nie zawsze uda się w leasingu. Różnice dotyczą także opodatkowania. Posiadając kredyt na samochód odliczymy VAT „z góry”, a nie stopniowo, od każdej raty, tak jak ma to miejsce w przypadku najpopularniejszego leasingu operacyjnego.
Wreszcie, opcja, którą coraz więcej osób bierze pod uwagę, myśląc nad własnym wozem, czyli wynajem długoterminowy. Warto spróbować wypożyczyć samochód na dłużej jeśli traktujemy go jako narzędzie pracy. Chcesz ograniczyć formalności oraz konieczność dbania o auto? Wynajmujący weźmie odpowiedzialność za Twój samochód i będzie tolerancyjny wobec nagłej zmiany planów. Gdy zdarzy się coś niespodziewanego, po prostu zwracasz samochód tam, skąd go wypożyczyłeś. Jeśli prowadzisz firmę i zdecydowałeś się na wynajem floty, prawdopodobnie wypożyczalnia po kilku miesiącach zwróci się do ciebie z ofertą jej wymiany na całkiem nowe auta. W Europcar taką propozycję otrzymasz po sześciu miesiącach współpracy. Dzięki temu możesz zapomnieć o kłopotach związanych ze sprzedażą służbowych samochodów.

{ 6 odpowiedzi… przeczytaj je poniżej dodaj swój komentarz }

Julka Marzec 25, 2015 o 19:44

Należy pamiętać też o leasingu konsumenckim, który jest alternatywa dla osób, które wykorzystały już swój limit zadłużenia w bankach na jaki pozwala rekomendacja T. Leasingu konsumenckiego nie obejmują rekomendacje nadzoru.

Odpowiedz

Jacek Lipiec 15, 2016 o 00:51

Generalnie to najbardziej korzystnie wychodzi jeżdzenie wynajmowanymi samochodami jak się tak patrzy na te ceny leasingu. Ja wynajmuję regularnie w PANEK. To taki sam leasing tylko po prostu po iluś latach auto nie jest Twoje. Jak dobrze policzysz koszty to wychodzi, że wynajmowanie się wielu osobom i firmom opłaca. Na firmie dodatkowo ładujesz faktury w koszty

Odpowiedz

Konrad Październik 20, 2016 o 12:46

Warto wziąć pod uwagę długoterminowy wynajem samochodu, czyli 24-60 miesięcy. Podpisujemy umowę, wybieramy opcje jakie nas interesują, żadnej wpłaty własnej i żadnych kredytów. Przekrój cen samochodów za wynajem jest spory: od 300 do nawet 4tys zł za mercedesa S 400 🙂 Najlepiej zazwonić do takiej firmy lub osobiście tam pojechać i się wszystkiego dowiedzieć. W stolicy działa leasytake.pl, która oferuje dużo zamochodów różnych marek oczywiście nowych.

Odpowiedz

Rody Kwiecień 10, 2017 o 12:39

całkiem spoko ten pomysł z wynajmem, nie słyszałem wcześniej (ale też jestem z małej miejscowości, żadne Warszawy 😉 ) muszę przemyśleć… zwłaszcza że wolę luksusowe samochody (polecam ciekawy tekst dla osób o moich preferencjach: http://www.eporady24.pl/leasing_aut_a_podatki,pytania,15,94,1218.html ) a to jednak sporo szarpie po kieszeni w leasingu a później figa z tego 😉

Odpowiedz

brykizameryki Październik 21, 2017 o 12:45

Takich informacji szukałam Dzięki:). Zapraszam do nas 🙂

Odpowiedz

Danusia Styczeń 24, 2018 o 11:13

Jeśli ktoś szuka auta dla firmy to leasing będzie świetną opcją.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: