Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

6 marca 2014 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Kobieta za kierownicą – najpopularniejsze stereotypy

blog, Kobieta za kierownicą„Baba za kierownicą” i wszystko jasne. Kierowca, który unika lewego pasa, długo stoi na zielonej strzałce, często przepuszcza pieszych, w kółko szuka miejsca do parkowania musi być kobietą. Kobietą, czyli… kierowcą ostrożniejszym z natury czy utrudniającym ruch?

Kobiece przypadłości

Wielu, wizualizując damskie parkowanie „na kopertę” oczami wyobraźni widzi pole zażartej bitwy, które w krótkim czasie zmienia się w pobojowisko. W powszechnej opinii potyczka trwa na tyle długo, na ile pozwoli wytrzymałość lusterek własnego pojazdu bojowego w konfrontacji ze zderzakami przeciwnika.

Ulice jednokierunkowe to kolejna drażliwa sprawa silnie oddziałująca na męski zmysł kierowcy. Należy omijać miejsca, gdzie nieopatrznie mogłaby zapuścić się autem zagubiona kobieta, inaczej koszmar – „baba jadąca pod prąd” znany z wyobrażeń, może stać się jawą.

Technikę jazdy zostawmy specjalistom i przejdźmy do tego, co kobiety lubią najbardziej – małych lusterek po stronie kierowcy, naklejek na karoserii oraz maskotek nad deską rozdzielczą. Czytaj: niezbędnych akcesoriów dopasowanych kolorystycznie do szpilek i makijażu. Bo przecież kierowanie to stan ducha, który najlepiej wyrazi estetyka! Prawdę tę potwierdzą mężczyźni kupujący Ferrari (a mówi się, że to kobiety zwracają uwagę na wygląd auta?).

Wystarczy rzut oka Hondę Fit She’s w odcieniu pąsowego różu i już wiemy, że Japończykom udało się spełnić wszelkie kobiece marzenia. Przednia szyba dziewczęcego cacuszka w trosce o wieczną młodość cery reguluje promieniowanie UV, a klimatyzacja nie dopuszcza do przesuszenia naskórka. Estetyka jak najbardziej, ale walory „praktyczne” również są w cenie.

No woman no drive

I jak tu żeńska część zmotoryzowanej planety ma czuć się pewnie za kierownicą? Ciągłe żarty w rodzaju „-Duży ten korek? – Nie wiem, pierwsza jestem” potrafią nieźle podkopać, bądź co bądź chwiejną u pań, wiarę w siebie.

Wracając do pytania: „Kobieta – kierowca ostrożny z natury czy utrudniający ruch?”, twarde dane mówią same za siebie. Według raportu Komendy Głównej Policji za rok 2012, 74,6% wszystkich wypadków na drodze zostało spowodowanych przez mężczyzn. Mężczyźni znacznie częściej wpadają też w poślizg (44% wobec 25% kobiet) czy wsiadają za kółko pod wpływem alkoholu.

Doskonale wiedziały o tym aktywistki grupy Femen, wynosząc na transparenty hasło No woman no drive. A zaczęło się od piosenki komika Hiszama Fakiha, który stworzył piosenkę wyśmiewającą zakaz prowadzenia samochodu przez kobiety w Arabii Saudyjskiej…

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: