Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

29 lutego 2016 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Kiedy mróz doskwiera kierowcom…

Winter New Imagery - IMG 6516, mroźna zimaZima wymaga od kierowców nie tylko większych umiejętności, lecz także większej cierpliwości. Po pierwsze dlatego, że trzeba wcześniej wstać do pracy, aby odśnieżyć samochód. Po drugie dlatego, że trzeba długo czekać zanim wnętrze auta się rozgrzeje, a po trzecie dlatego, że zimowe ubrania ograniczają nasze ruchy za kierownicą. Dzisiaj podpowiemy, jak radzić sobie w czasie wyjątkowo dużych mrozów.

Na początku powiemy kilka słów o czyszczeniu zamarzniętych szyb. Jest to prawdziwa zmora kierowców. Większość z nich robi to szybko i pobieżnie, oczyściwszy sobie jedynie niezbędne minimum, jakim jest niewielkie kółko na przedniej szybie. Jest to być może szybki sposób na ruszenie z parkingu, natomiast nienajlepszy na włączenie się do ruchu na drodze. Jadąc z wyczyszczoną jedynie przednią szybą, możemy ławo narazić się na stłuczkę. Nie widzimy bowiem tego, co dzieje się z boku. Wjeżdżając na skrzyżowanie czy rondo może nas spotkać nieprzyjemna niespodzianka. Mając zamarznięte szyby boczne, możemy nie zauważyć również pieszego, który niespodziewanie wtargnie na pasy. Dlatego zanim włączymy się do ruchu warto poświęcić kilka minut na dokładne odśnieżenie wszystkich czterech stron samochodu.

Jeżeli nie mamy najnowszego auta i istnieje prawdopodobieństwo, że linka hamulcowa nam zamarznie podczas długiego postoju, to lepiej nie zaciągać hamulca ręcznego. Oczywiście dotyczy to głównie postojów nocnych, kiedy temperatura jest drastycznie niska.

Jeżeli chodzi o klimatyzację, to należy ustawić ją w takim położeniu, w jakim zamierzamy uruchomić ją następnego dnia. Podczas mrozów pokrętła od klimatyzacji również mogą spłatać nam figla i się zablokować. Jeżeli więc wiemy, że rano potrzebny nam będzie nadmuch przedniej szyby, to lepiej ustawić do już poprzedniego dnia (kiedy auto jest jeszcze rozgrzane i wszystkie pokrętła działają bez zarzutu).

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: