Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

28 lipca 2017 przez Europcar Polska · 1 odpowiedź

Kalendarium letnich festiwali

letnie festiwale

Koniec z długimi wieczorami i czytaniem książek w towarzystwie kubka z ciepłą herbatą. Czas wyjść z domu i wyruszyć na spotkanie z latem. Sezon wakacyjny w pełni, dlatego warto już teraz prześledzić kalendarium najciekawszych imprez kulturalnych w naszym kraju. A jest w czym wybierać.

Zacznijmy może od Festiwali Muzycznych. Przez całe wakacje organizowany jest szereg koncertów w ramach Festiwalu Męskie Granie. Tegoroczna edycja jest firmowana przez takich artystów jak: Brodka, Piotr Rogucki czy Organek. W sierpniu tradycyjnie Woodstock, którego chyba nie trzeba nikomu rekomendować. Oprócz  tego Off Festiwal w Katowicach i Coke Life w Krakowie.

Wraz z początkiem sierpnia na wyspie Wolin odbywa się Festiwal Słowian i Wikingów. Jest to cykl imprez poświęconych historii i kulturze wczesnośredniowiecznej. Podczas festiwalu można m.in. uczestniczyć w warsztatach dawnych rzemiosł, obejrzeć występy zespołów muzyki i tańca dawnego oraz zapoznać się z niegdysiejszymi obrzędami. Ważnym punktem festiwalu są różnego rodzaju rekonstrukcje wydarzeń historycznych. Na Wolinie inscenizowane są wielkie bitwy, w których bierze udział kilkuset wojów. Tym, którzy interesują się marynistyką, polecamy regaty i rejsy dawnych łodzi, które na Wolinie zyskują niepowtarzalny charakter.

Na zakończenie lata warto wybrać się na Festiwal Światła organizowany w Łodzi w drugiej połowie września. Iluminacje prezentowane na elewacjach kamienic, tworzą niesamowity spektakl. Podczas tego wydarzenia goście są także zaznajamiani z najnowszymi technologiami oraz ekologicznymi rozwiązaniami w dziedzinie oświetlenia.

Jeżeli uważacie, że leżenie na plaży to marnowanie wakacji i pragniecie aktywnie i kreatywnie spędzić lato, to wybierzcie się na jedną z wyżej zaproponowanych imprez. Śledźcie na bieżąco informacje umieszczane na portalach kulturalnych. Oprócz festiwali, które poleciliśmy Wam w dzisiejszym wpisie, co roku pojawia się wiele nowych i ciekawych inicjatyw. Klawiatura w dłoń i do dzieła!

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój komentarz }

how to configure best cable best cable modem for xbox Wrzesień 18, 2017 o 01:21

It’s hard to find experienced people about this topic, however, you sound
like you know what you’re talking about! Thanks

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: