Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

2 czerwca 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Jedziemy na zakupy! Najsłynniejsze targowiska na świecie

wyjazd na zakupy, Jedziemy na zakupy

Podróż zagraniczna to okazja do podziwiania niecodziennych krajobrazów, poznawania kultury innych narodów, szlifowania języka obcego, odkrywania nowych smaków i… robienia zakupów. Oto lista najsłynniejszych targowisk świata.

Miastem, w którym turyści oddają się szałowi zakupów jest Londyn. To istny raj dla zakupoholików. Jednym ze słynniejszych targowisk jest tu Borough Market, na którym sprzedawane jest jedzenie z całego świata. Znajduje się na nim blisko setka stoisk z lokalnymi produktami. Dla tych, którzy lubią zakupy odzieżowe – obowiązkowym punktem podróży powinna być słynna Oxford Street. Na odcinku między Marble Arch a Tottenham Court Road jest tyle sklepów, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet turyści z mniej zasobnym portfelem.

Na uwagę zasługuje także pływający bazar Damnoen Saduak w Tajlandii. Oprócz tego że obfituje we wspaniałe produkty, to jeszcze jest efektownie położony. Znajduje się bowiem na kanale pomiędzy dwoma rzekami: Mae Klong i Tacheen. Sprzedawcy rozkładają towary na łodziach lub na straganach rozstawionych na brzegach kanału. Można tam zakupić owoce, warzywa, rękodzieła, a także skosztować gotowych potraw kuchni tajskiej.

Na liście najsłynniejszych targowisk świata powinien się znaleźć również Wielki Bazar w Stambule. Jest on nie tylko najstarszym, lecz także największym tureckim miejscem handlu. Zajmuje bowiem ponad 30 hektarów i liczy 3500 sklepów. Oprócz tego w kompleksie mieszczą się liczne restauracje, kawiarnie, hale i salony handlowe. Niejedna turystka zostawi tu fortunę. Wielki Bazar obfituje w ogromną ilość dywanów, ubrań, biżuterii. A wszystko w niesamowitym gwarze, ścisku i harmidrze.

Wakacje mają to do siebie, że zazwyczaj są za krótkie. Urlopowy niedosyt mogą zrekompensować jedynie wspomnienia. Te jak wiadomo, są niestety ulotne. Dlatego jeżeli chcecie czuć atmosferę minionych wakacji przez resztę roku – zaopatrzcie się w pamiątki. Najlepiej na lokalnych targowiskach, gdzie nie tylko przedmioty, ale i wspomnienia są nie do podrobienia.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: