Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

21 sierpnia 2014 przez Europcar Polska · 2 komentarze

Jak zaoszczędzamy na wynajęciu samochodu?

82. Jak zaoszczedzic, Wynajęcie samochoduWynajęcie samochodu to rozwiązanie, które służy nie tylko wygodzie, lecz także wymiernie przekłada się na zasobność portfela. Należy rozważyć dwie sytuacje: kiedy wypożyczamy samochód w celach prywatnych oraz kiedy wynajmujemy go służbowo. Najpierw rozpatrzmy tę pierwszą.

Planując swoją podróż, szczególnie zagraniczną, nie zawsze udaje nam się skorzystać z oferty lastminute lub obniżek biletów –­ zwłaszcza jeżeli decyzję o eskapadzie podejmujemy w pośpiechu. Wtedy sporą część naszych wydatków musimy przeznaczyć na transport, a i tak w trakcie okazuje się, że koszta się zwiększają. Nasze wymarzone miejsce docelowe często nie znajduje się na głównym szlaku komunikacyjnym, więc i tak należy czymś podjechać. Oprócz pieniędzy zyskujemy także najważniejszą walutę, czyli czas. Podczas podróży komunikacją publiczną tracimy go najczęściej z powodu przesiadek, długich przerw pomiędzy połączeniami, a także niespodziewanych zmian w rozkładzie jazdy. Wynajmując samochód, możemy podróżować efektywniej i uwzględnić w swym planie większą ilość atrakcji.

Natomiast jeżeli chodzi o wynajęcie samochodu do firmy, to również istnieje szereg zalet. Jest to rozwiązanie, które z ekonomicznego punktu widzenia jest korzystniejsze niż leasing. Wypożyczenie samochodu nie wymaga zamrożenia własnych środków pieniężnych i zaciągania wieloletnich zobowiązań. Firma nadal ma niezachwianą płynność finansową.

Wynajmując samochód, nie musimy także martwić się o jego serwisowanie. Tym, zajmuje się firma wypożyczająca. Nasza rola ogranicza się jedynie do przekręcenia kluczyka w stacyjce, odjechania i dokonania opłaty za wynajem po powrocie. Problemy związane z eksploatacją auta nie spędzają nam snu z powiek. Interesuje nas tylko i wyłącznie użytkowanie.

Zwiększona mobilność, wiążę się w firmie z częstą wymianą aut. Wypożyczenie samochodu rozwiązuje również ten problem. Przedsiębiorcy nie muszą obawiać się, że ich samochody straciły na wartości, a oni muszą zaciągać kolejne kredyty i kupować następne auta. Samochody z floty wypożyczalni posiadają zazwyczaj niewielkie przebiegi i są stosunkowo nowe. Wypożyczalnia Europcar oferuje samochody najwyżej półroczne.

O zaletach wynajętego samochodu można by mówić wiele. Najlepiej jednak, jeżeli Państwo przekonają się sami o pozytywach takiego rozwiązania. Zachęcamy więc do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej Europcar.

 

 

{ 2 odpowiedzi… przeczytaj je poniżej dodaj swój komentarz }

eryk Wrzesień 2, 2014 o 13:41

Ja zawsze wynajmuję samochody na wakacjach, bardzo wygodne, wszędzie można się dostać, wszystko zwiedzić. Najkorzystniej wychodzi, jeżeli jest to wynajem powyżej 3 dni, wiadomo, im dłużej , tym taniej.

Odpowiedz

Europcar Polska Wrzesień 2, 2014 o 13:50

Zgadza się Eryk, takie wynajmy są najbardziej korzystne 😉

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: