Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

25 sierpnia 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Jak zadbać o pielęgnację samochodu?

gadżety samochodowe, pielęgnacja samochoduNie tylko ludzie lubią zabiegi pielęgnacyjne – samochody również. Takim Spa dla Twojej maszyny, z pewnością będzie zastosowanie kosmetyków, które wymienimy w dzisiejszym wpisie. Oto one.

Karoseria

Na rynku istnieje wiele produktów, które skutecznie usuną wszelkie zadrapania i rysy. W celu ich wypełnienia lub zamaskowania stosuje się specjalnie do tego przeznaczone woski, politury, pasty i emulsje. W większości przypadków takie środki jak dają jedynie efekt tymczasowy. Aby na stałe usunąć uszkodzenia karoserii, najlepiej wybrać produkty, które wyrównują poziom lakieru i usuwają na stałe uszkodzenia. Niezależnie od ego, jaki produkt wybierzecie, warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża. Zanim zastosujecie jakikolwiek środek ścierny, musicie się upewnić, że samochód jest dokładnie umyty i wysuszony. W przeciwnym razie, możecie jeszcze bardziej uszkodzić lakier.

Aby auto wyglądało z zewnątrz imponująco, nie wystarczy je regularnie myć i polerować. Największą zmorą lakieru jest bowiem oksydacja. Aby jej zapobiec, należy stosować syntetyczne woski, które będą stanowiły barierę ochronną.

Wnętrze

Zabierając się za kosmetykę samochodu, nie należy także zapominać o kokpicie. Jego pielęgnacja jest równie ważna, jak konserwacja karoserii. Zanim to jednak nastąpi, warto zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać. Są bowiem produkty, które nadają wysoki lub matowy połysk. Niektóre różnią się także twardością powłoki. Ważne jest także, aby środek posiadał nie tylko właściwości czyszczące, ale również filtry UV, które zapewnią ochronę przed promieniami słonecznymi.

Środkiem, który powinno się stosować, ale mało kto o nim pamięta, jest środek do czyszczenia silnika. Tego typu produkt usunie błoto, brud i smar nawet z najmniejszych zakamarków. Oprócz tego zakonserwuje silnik i zabezpieczy go przed kolejnymi działaniami czynników zewnętrznych.

Nie musicie być fanami motoryzacji, aby skutecznie zadbać o wygląd i sprawność swojego samochodu. Podstawowa pielęgnacja samochodu nie wymaga aż tak dużo umiejętności, czasu i pieniędzy, jak by się mogło wydawać. Wystarczy odrobina chęci – przede wszystkim do czytania etykiet.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: