Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

29 lipca 2013 przez Europcar Polska · 4 komentarze

Jak wypożyczyć samochód – 4 proste kroki

Family, Jak wypożyczyć samochódWypożyczenie samochodu to dla wielu całkiem stresujące zadanie, szczególnie kiedy robimy to pierwszy raz i nie bardzo rozumiemy funkcjonowanie całego systemu. Liczne obawy, przekonanie o mnogości zawile skonstruowanych dokumentów, które będziemy musieli podpisać i czasochłonności całego procesu odstraszyły już wielu. Zupełnie niepotrzebnie. Szkoda psuć sobie dobry nastrój, szczególnie teraz – w okresie urlopów, kiedy powinniśmy skupiać się raczej na wypoczynku i relaksie. Oto kilka wskazówek, które podpowiedzą na co zwrócić uwagę przed wypożyczeniem samochodu i jak łatwo, szybko i bezboleśnie wynająć auto.

 

1. Wypożyczalnia

Wypożyczalni, szczególnie w większych, bądź bardziej popularnych pod względem turystycznym miejscowościach, znajdziesz z pewnością kilka. Mogąc pozwolić sobie na wybór, nie decyduj się na pierwszą znalezioną firmę. Przyjrzyj się przynajmniej trzem wypożyczalniom, porównując prezentowaną ofertę. Zwróć uwagę nie tylko na cenę pojazdu , ale też na inne elementy! Jakie?

a) wiek samochodu,

b) informacje o częstotliwości dokonywania przeglądu technicznego,

c) przysługujące ubezpieczenie –  bywa, że wypożyczalnie chccąc dodatkowo zarobić, automatycznie próbują je sprzedać. Jeśli zaś Twoja polisa obejmuje również wypożyczone auta, nie będziesz potrzebował dodatkowego ubezpieczenia i znacznie zaoszczędzisz!

d) możliwość kierowania samochodu przez drugiego kierowcę

e) wszelkie opłaty dodatkowe

f) możliwość odbioru i zwrotu auta w miejscu dla Ciebie wygodnym (lokalizacja oddziałów/punktów)

Wiele ofert nie wspomina wprost o tym, co zawiera cena. Wtedy warto skontaktować się z wypożyczalnią, aby nie zostać niczym zaskoczonym w momencie podpisywania umowy. Sam dostęp do ofert nie powinien być w szczególny sposób utrudniony. Każda szanująca się wypożyczalnia posiada stronę internetową, na której znajdziemy najważniejsze informacje, łącznie z tymi o ewentualnych promocjach i programach lojalnościowych.

 

2. Dokumenty

Dokonawszy wyboru, sprawdź jakich dokumentów potrzebujesz. I tak jak prawo jazdy jest oczywiste, czasami prosi się o okazanie drugiego dokumentu, takiego jak dowód osobisty, czy paszport. Niekiedy stawiane są też inne wymagania. Niektóre wypożyczalnie ustanawiają np. minimalny wiek kierowcy, który najczęściej wynosi 21 lat (nie jest to jednak regułą). Warto mieć to na uwadze w momencie podejmowania decyzji o wyborze wypożyczalni.

 

3. Rezerwacja

Jak dokonać rezerwacji? W przypadku większych wypożyczalni można tego dokonać na stronie internetowej wypełniając odpowiedni formularz. To najdogodniejsza forma rezerwacji, pozwalająca na określenie wszelkich niezbędnych informacji i naszych wymagań oraz wybranych opcji oferty. W przypadku wyjazdu zagranicznego, warto zdać się na nasze biuro podróży, które oferuje jedynie sprawdzone wypożyczalnie, a niekiedy posiada również zniżki dla swoich klientów.

 

4. Umowa

To chyba najtrudniejszy dla wielu moment wynajmu samochodu. W wielu osobach sam akt podpisywania umowy jest nie tyle nieprzyjemny, co stresujący. Wiedząc jednak na co należy zwrócić uwagę, nie ma się jednak czego obawiać. Czego więc szukać? Na co patrzeć?

a) określenie stron umowy

b) określenie terminu usługi „od-do”

c) numer rejestracyjny lub/i VIN samochodu

Pamiętaj o tym, że umowa potwierdza Twoje prawo do użytkowania wypożyczonego samochodu. Właśnie dlatego powinieneś mieć ją zawsze przy sobie.

Jeśli dalej masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z infolinią lub działem rezerwacji wybranej wypożyczalni, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Zapewnij sobie komfort psychiczny, oszczędź nerwów i ciesz się podróżą. Bo przecież właśnie o to chodzi.

{ 4 odpowiedzi… przeczytaj je poniżej dodaj swój komentarz }

Kamil Sierpień 7, 2013 o 12:37

Bardzo przydatny artykuł ładnie i rzetelnie opisane. Obecnie istnieje wiele firm świadczących takie usługi na pewno lepszych i gorszych warto się zastanowić przed wyborem.

Odpowiedz

Europcar Polska Sierpień 7, 2013 o 13:21

Dziękujemy 🙂 I podpisujemy się pod Twoim ostatnim zdaniem! 🙂

Odpowiedz

maszyny myjące okna Październik 27, 2017 o 21:32

W końcu ktoś poruszył ten wątek. Brawo dla autora.
Pozdrawiam

Odpowiedz

urządzenie myjąca Luty 3, 2018 o 16:19

Artykuł genialny. Czekam na więcej

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: