Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

24 marca 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Jak wybrać samochód dla rodziny?

samochód dla rodzinyWybór samochodu dla rodziny to nie tylko znaczny wydatek, lecz także spora odpowiedzialność. Zanim zdecydujemy się na konkretny model warto zapoznać się z dobrymi praktykami i ogólnymi kryteriami wyszukiwania aut rodzinnych.

Funkcjonalność

Wiadomo: jak rodzina, to i dzieci. A skoro dzieci, to również masa rzeczy do pakowania: jedzenie, wózek, a czasem nawet zabawki. Z tego powodu samochód rodzinny powinien być przestronny i mieć pojemny bagażnik. Biorąc pod uwagę te aspekty, najlepiej sprawdzają się vany i auta typu kombi. Mają tylko jeden mankament: trudno nimi zaparkować, zwłaszcza pod zatłoczonym centrum handlowym. W tym wypadku pomocne okażą się czujniki parkowania oraz kamera cofania.

Bezpieczeństwo

O bezpieczeństwie w głównej mierze decyduje zawieszenie i umiejscowienie środka ciężkości. Pod typ względem najlepiej wypadają minivany, choć SUV-y i crossovery również nie pozostają w tyle. Warto także pamiętać o ubezpieczeniu pojazdu: przed kradzieżą, od następstw wypadku oraz o polisach dodatkowych takich jak np. Assistance. Mając taką ochronę będziecie mogli spokojnie podróżować i skupić się wyłącznie na rodzinie.

Wygoda

Jak już wcześniej powiedzieliśmy ważna jest ilość miejsca w części pasażerskiej. Dzięki temu jest zarówno bezpiecznie, jak i wygodnie: dzieci mają gdzie rozłożyć swoje zabawki, a rodzice mają trochę spokoju w czasie jazdy. Z kryterium przestrzeni wiąże się także liczba drzwi. Rodzinny samochód koniecznie powinien być pięciodrzwiowy. Podczas wakacyjnych wycieczek niezbędnym udogodnieniem będzie również klimatyzacja i przyciemniane szyby.

Na koniec mamy dla was jeszcze jedną wskazówkę: zanim zaczniecie szukać samochodu, dokładnie sprecyzujcie własne oczekiwania. Może dzięki temu zamiast mówić, że z rodziną najlepiej na zdjęciu, powiecie: z rodziną najlepiej w samochodzie.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: