Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

15 października 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Jak wybrać GPS do samochodu?

kamera samochodowa, GPS do samochoduKiedyś w samochodowym schowku oprócz kaset magnetofonowych można było znaleźć papierową mapę. Dzisiaj już raczej mało kto posługuje się tradycyjną nawigacją. Wolimy automat, który mówi nam, gdzie i kiedy mamy skręcić. Nawigacji na rynku jest dużo, ale czy na pewno wiemy, jak wybrać tę najlepszą?

Po pierwsze nie należy kupować zbyt tanich GPS-ów. Nawet jeżeli wydaje Ci się, że wersja z mapą całego kontynentu to zbyteczny wydatek, (bo najdalszy zakątek do jakiego się wybrałeś w ostatniej dekadzie, to Bieszczady) to i tak warto kupić bogatszą wersję. Nigdy nie wiadomo, kiedy przyda się większa mapa.

Wybierając przenośny lokalizator warto zwrócić uwagę na parametry. Przede wszystkim liczy się wielkość ekranu. Najlepiej wybrać urządzenie, które ma powyżej 4 cali. W czasie jazdy nie zawsze wystarczą Wam wskazówki lektora. Czasem warto samemu spojrzeć na elektroniczną mapę. Dobrze więc, jeżeli byłaby ona dostatecznie widoczna. Najlepiej, gdybyśmy mogli na nią spojrzeć bez nadmiernego wychylania się zza kierownicy.  

Należy także rozważyć, jaką pojemność powinna mieć nasza nawigacja. Im większa pamięć operacyjna, tym szybsze będzie działanie naszej nawigacji. Pojemność poniżej 100MB to standard, ale warto wyposażyć się w większą ilość miejsca.

Zanim zdecydujecie się kupić GPS, zapoznajcie się z różnymi modelami i możliwościami sprzętu. Nie zawsze super okazja, o której przekonuje Was sprzedawca, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeżeli zaopatrzycie się w urządzenie dobrej jakości, docenicie ją bardzo szybko: przy pierwszym wyjeździe na wakacje lub długi weekend.  

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: