Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

29 października 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Jak uniknąć korków przed 1 listopada?

korki na drodzeWiększość z nas zapewne już wyczekuje kilku wolnych dni. Przed nami Wszystkich Świętych oraz Dzień Niepodległości i jak co roku ten sam problem – korki na drogach.

Jeżeli chcesz uniknąć zatorów na drodze, staraj się trzymać jednej prostej zasady: postępuj nieszablonowo. Przede wszystkim zaplanuj podróż poza godzinami szczytu. Oczywiście nie zawsze się to uda, ale staraj się wyruszać w trasę możliwie najwcześniej. W razie jakichkolwiek niespodzianek, będziesz mógł spokojnie i bez pośpiechu dotrzeć na miejsce. Pamiętaj: nigdy nie jedź na ostatnią chwilę.

Dobrze jest również wyposażyć się w sprawną nawigację samochodową. Papierowe mapy sprawdzają się na wakacjach, ale nie podczas długich weekendów, kiedy chcesz szybko znaleźć objazd. Jeżeli napotkasz po drodze wypadek, roboty budowlane lub jakąkolwiek inną blokadę, możesz być pewien, że GPS pomoże Ci je ominąć. Jest tylko jedno ale. Musisz pamiętać o zaktualizowaniu swojej nawigacji. W przeciwnym razie możesz się nieprzyjemnie rozczarować.

Spróbuj też zaplanować inną trasę niż dotychczas. Wcale nie jest powiedziane, że na długi weekend najszybciej dotrzesz krajówką czy ekspresówką. Przy dużym natężeniu ruchu, podróż tymi drogami może odbywać się w żółwim tempie. Jadąc przez mniejsze miejscowości, możesz nie tylko zaoszczędzić sporo czasu, lecz także zaliczyć ciekawą wycieczkę krajoznawczą. Zwłaszcza jesienią, kiedy Polska przybiera tak piękne barwy.

Omijanie korków nie jest takim karkołomnym zadaniem, jak by się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Wbrew pozorom wcale nie potrzeba ani nie wiadomo jak rozwiniętej infrastruktury, ani skomplikowanego planu podróży. Wystarczy wyjść poza schemat i podążać tą drogą, na której nikt się nas nie spodziewa.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: