Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

8 lipca 2016 przez Europcar Polska · 2 komentarze

Jak spakować się do samochodu na wakacyjny wyjazd?

festiwale muzyczne, Każda podróż wymaga założenia jakiegoś planu. Powinien on objąć nie tylko zwiedzanie i inne atrakcje, ale również odpowiednie zapakowanie bagażu. Przemyślany załadunek samochodu przed wakacyjną podróżą może nam bowiem bardzo ułatwić życie.

Pakowanie na wakacyjny wyjazd oczywiście należy zacząć od układania rzeczy w bagażniku. Niezależnie od tego, co zamierzacie ze sobą wziąć, należy pamiętać o podstawowej zasadzie: układać wszystko ścisło. W bagażniku nie może być wolnych przestrzeni. Przedmioty, które znajdują się luzem mogą się przesunąć w czasie jazdy i stanowić zagrożenie dla pasażerów.

Najlepiej zacząć od najcięższych i największych bagaży: walizek, toreb, kufrów. Resztę przestrzeni można wypełnić mniejszymi pakunkami tak, aby szczelnie załadować cały bagażnik.

Jeżeli chodzi o mniejsze przedmioty można rozważnie wykorzystać przestrzeń pod siedzeniami. Można tam umieścić tylko nieruchome przedmioty    (w żadnym wypadku piłkę czy butelkę)  Pamiętajcie także, że nie wolno zapełniać półki znajdującej się za tylnymi siedzeniami. Przedmioty tam umieszczone ograniczają widoczność kierowcy, a dodatkowo mogą spaść w trakcie hamowania.

Najmniejsze a zarazem najbardziej  potrzebne przedmioty takie jak: mapa, podręczna kosmetyczka czy pudełko z kanapkami najlepiej jest ułożyć w schowku. Wtedy będziecie mieć do nich najlepszy dostęp i pewność, że nigdzie Wam się nie zawieruszą. Napoje również powinny znaleźć się w pojemnikach do tego przeznaczonych. W większości samochodów znajduje się specjalne miejsce pomiędzy przednimi siedzeniami, ale może to być każda inna półka czy schowek. Ważne, aby butelki nie turlały się po całym pojeździe, bo mogą np. dostać się pod któryś z pedałów i stać się poważnym zagrożeniem.

Na koniec warto sprawdzić zawartość apteczki i w razie potrzeby uzupełnić ją o potrzebny medykamenty. Jeżeli zażywacie jakieś leki na stałe, to powinniście umieścić je również w podręcznym schowku.

Odpowiednie spakowanie bagażu na wakacyjny wyjazd, zwłaszcza jeżeli jest to podróż samochodem, może nam oszczędzić nie tylko czasu, ale i przykrych niespodzianek. Warto poświęcić kilkanaście minut przed podróżą, aby bezpiecznie spakować samochód i ruszyć w beztroskie wakacje.

{ 2 odpowiedzi… przeczytaj je poniżej dodaj swój komentarz }

Karad Lipiec 22, 2016 o 11:35

Dokładnie. Ważne, żeby żaden przedmiot nie turlał się po podłodze samochodu, bo może wpaść pod pedał i o wypadek nietrudno.

Odpowiedz

Wycieraczki Sierpień 3, 2016 o 10:39

Jeżeli chodzi o pakowanie się do samochodu, to zawsze miło będę wspominać malucha. Tam wchodziły całe rodziny, zwierzęta plus bagaż.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: