Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

30 września 2016 przez Europcar Polska · 1 odpowiedź

Anomalia pogodowe a samochód. Jak uchronić pojazd przed uszkodzeniem

Winter New Imagery - IMG 6516, Anomalia pogodowe

Pogoda lubi nam płatać figle. W naszej strefie klimatycznej kataklizmy mogą się zdarzyć o każdej porze roku, dlatego warto zastosować się do kilku podstawowych wskazówek. Jak uchronić siebie i swój samochód przed skutkami kapryśnej aury? O to nasze rady.

Grad

Jeżeli chcecie mieć pewność, że wasze auto nie ucierpi podczas gradu, możecie zaopatrzyć się w pokrowiec na karoserię. Posiada on specjalną warstwę ochronną na masce oraz dachu. Koszt takiego ochraniacza to ok. 400-600 zł w zależności od wielkości. Nie jest to być może najtańszy zakup, ale posłuży latami, a dodatkowo może pomóc zaoszczędzić na lakierniku.

Wichura

Jeżeli w okolicy spodziewany jest huragan, to należy pamiętać o zaparkowaniu auta w odpowiednim miejscu. W czasie wichury nie powinno się stawiać samochodu pod drzewami, ani zbyt blisko budynków. Jeżeli istnieje jakiekolwiek prawdopodobieństwo, że spadnie na nasz pojazd gałąź lub jakikolwiek element konstrukcyjny budynku, to lepiej nie ryzykować.

Podtopienia

Należy pamiętać, że w czasie gwałtownej ulewy nie powinno ryzykować się jazdy w tunelach oraz w innych miejscach, w których szybko zgromadzi się woda i zostanie odcięta jakakolwiek droga ucieczki. Na otwartym terenie, ważne jest jego ukształtowanie. Jeżeli podróżujecie po wyżynnej okolicy, nie zdziwcie się, jeżeli małe strumyki nagle zaczną zamieniać się w rwące potoki. Wtedy najlepiej nie ryzykować przeprawy przez zalaną drogę. Jeżeli zaś chodzi o parkowanie, to w czasie spodziewanej ulewy, warto zrezygnować z postoju w garażu podziemnym.

 

    Niezależnie od tego w jakim regionie Polski mieszkacie, zawsze warto zaopatrzyć się w dodatkowe ubezpieczenie. Anomalia pogodowe w naszym kraju zdarzają się praktycznie w każdym sezonie. Mamy nadzieję, że tych kilka wskazówek, które podaliśmy w dzisiejszym wpisie, okaże się przydatna i ochroni Was przed skutkami niespodziewanych kataklizmów.

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój komentarz }

Q-MOBIL Grudzień 29, 2016 o 13:42

Bardzo cenny wpis:) Pozdrawiam.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: