Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

16 października 2014 przez Europcar Polska · 1 odpowiedź

Jak przygotować samochód przed zimą?

Winter New Imagery - IMG 6516, Jak przygotować samochód przed zimąWakacje to dla nas czas odpoczynku i okazja do gromadzenia cennych wspomnień. Dla naszych samochodów, wręcz przeciwnie – to okres wytężonej pracy. Dlatego po powrocie z dalekich wojaży należy pomyśleć o powakacyjnym przeglądzie naszego auta.

Oprócz oczywistej czynności zmiany opon na zimowe, warto sprawdzić także kilka innych, ale jakże ważnych elementów. Niektóre z nich to tylko drobne zabiegi, ale mogące znacząco ułatwić korzystanie z auta po zmianie aury.

Podstawą jest sprawdzenie wycieraczek, płynu do spryskiwaczy oraz oświetlenia. Przy tym ostatnim ważne, aby ocenić działanie wszystkich reflektorów, nawet tych rzadko używanych. Dobrym pomysłem jest także samodzielne spolerowanie lamp. Można tego dokonać w łatwy i stosunkowo tani sposób za pomocą wody, papieru ściernego (o odpowiedniej gradacji) oraz past zabezpieczających. W sprzedaży są także gotowe zestawy zawierające komplet akcesoriów do polerowania świateł.

W dalszej kolejności należy zająć się urządzeniami takimi jak: akumulator, układ chłodzenia czy filtry. W ten sposób zapobiegniemy problemom z porannym uruchamianiem silnika. To, co możemy zrobić we własnym zakresie to: doładować akumulator, uzupełnić płyn chłodniczy i wymienić filtry. Przy tej okazji warto również sprawdzić ogrzewanie. Jeżeli okaże się, że nie działa – wizyta u elektryka samochodowego będzie nieunikniona. Lepiej jednak dokonać tej diagnostyki wcześniej, aniżeli wraz z pierwszym mrozem.

Po wykonaniu serwisu, warto wyposażyć się w zestaw akcesoriów samochodowych, niezbędnych w czasie zimy. Będą to wszelkiego rodzaju odmrażacze do szyb i zamków oraz narzędzia do odśnieżania: skrobaczki, szczotki i preparaty.

Odpowiednie zabezpieczenie samochodu i dokonanie jego przeglądu przed zimą, jest opłacalną inwestycją. Profilaktycznie wykonane czynności pomogą nam zaoszczędzić nie tylko pieniądze, lecz także czas. To, czego nie sprawdzisz w swoim samochodzie teraz – przypomni o sobie wiosną. A przecież chodzi o to, aby jak najszybciej otworzyć nowy sezon i cieszyć się możliwością letniego podróżowania.

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój komentarz }

Luana Czerwiec 26, 2015 o 14:47

Okres zimowy to bardzo wymagający czas dla naszego samochodu. Odpowiednie przygotowanie pozwoli uniknąć wielu kłopotliwych sytuacji i sprawi, że eksploatacja samochodu będzie bezproblemowa, a co najważniejsze – bezpieczna.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: