Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

15 czerwca 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Jak podróżować ze zwierzętami?

http://blog.zooplus.pl/2014/03/17/pies-w-samolocie/, Jak podróżować ze zwierzętami

http://blog.zooplus.pl/2014/03/17/pies-w-samolocie/

Wakacje z rodziną wymagają odpowiedniego planu oraz wielu przygotowań. Szczególnie jeżeli do członków naszej rodziny zaliczają się zwierzęta domowe. Aby podróż nie okazała się stresującym przeżyciem zarówno dla pupila, jak i jego właściciela – warto pamiętać o kilku istotnych wskazówkach.

Samochodem

Jeżeli wybieracie się w podróż samochodem z waszymi pupilami, to warto pomyśleć o specjalnych transporterach: klatkach, koszach, torby itp. Dla psów istnieją także szelki samochodowe. Wszystkie te przedmioty umożliwią zarówno bezpieczną, jaki i komfortową jazdę. Najważniejsze, aby wasz zwierzak nie chodził luzem po aucie, ponieważ w ten sposób stwarza zagrożenie dla siebie oraz innych pasażerów. Niezależnie od tego czy zwierzę będzie przewożone w transporterze czy bagażniku samochodowym – należy mu zapewnić odpowiednia wentylację. Jeżeli dysponujecie samochodem typu kombi lub van pamiętajcie, aby nie zamykać bagażnika od góry półką.

Aby podróż nie była uciążliwa, należy robić regularne postoje; najlepiej co 2-3 godziny. Nawet krótka przerwa pozwoli zwierzakowi skutecznie odpocząć i zregenerować siły. Należy jednak pamiętać, aby nie przekarmiać pupila podczas postojów, zwłaszcza jeżeli cierpi na chorobę lokomocyjną.

W masowej komunikacji

Jeżeli zamierzacie wyruszyć w podróż samolotem, pociągiem lub innym środkiem masowej komunikacji – koniecznie zapoznajcie się z regulaminem przewozu. W ten sposób unikniecie przykrych niespodzianek i ewentualnych nieprzyjemności. Jeżeli chodzi o samoloty – należy sprawdzić, jakich dokumentów wymaga konkretny przewoźnik (np. książeczki szczepień, specjalnego paszportu) oraz zapoznać się z tabelą opłat uzależniona od wielkości zwierzęcia. Ponadto trzeba pamiętać o zgłoszeniu chęci przewozu pupila, z odpowiednim wyprzedzeniem.

Zanim wyruszycie w jakąkolwiek podróż ze swoim pupilem – zaplanujcie wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Zmiana otoczenia może istotnie wpłynąć na zachowanie waszego zwierzaka, dlatego warto założyćżne scenariusze. Jeżeli zorganizujecie wspólne wakacje w sposób przemyślany – wrócicie wypoczęci i z mnóstwem miłych wspomnień.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: