Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

12 maja 2015 przez Europcar Polska · 2 komentarze

Jak parkować za granicą

parkowanie za granicą, Jak parkować za granicąZnienawidzony przez kierowców, a zarazem uwielbiany przez satyryków – manewr parkowania. Problemów z parkowaniem jest wiele: brak miejsca, za ciasno, nie wiadomo gdzie zapłacić i ogólnie stresująco. A co dopiero, gdy musimy parkować za granicą. Oto kilka rad dotyczących postoju auta w obcym kraju.

Oznakowanie pionowe

Po pierwsze należy zwracać uwagę na oznakowanie. Wiadomo: nieznajomość prawa szkodzi, niezależnie od tego czy przebywacie w swoim kraju, czy za granicą. Jeżeli nie chcecie, aby waz samochód został odholowany a większość wakacyjnego budżetu poszła na mandaty – rozejrzyjcie się dookoła. Przede wszystkim patrzcie, w jakich godzinach i dniach tygodnia można parkować w danym miejscu. W niektórych krajach obowiązuje również cykliczne sprzątanie ulic, które jest możliwe wyłącznie po uprzednim przeparkowaniu aut przez właścicieli. Niezastosowanie się do tego wymogu może skutkować zapłaceniem kary. Podobnie jest w przypadku dni targowych, w których obowiązują odmienne zasady parkowania, niż w pozostałe dni tygodnia.

Oznakowanie poziome

Oprócz patrzenia w górę, warto także spoglądać w dół, a dokładnie na jezdnię. Jeżeli chodzi o parkowanie ważne są zarówno znaki pionowe, jak i poziome. Należy zwracać uwagę nie tylko na linie, ale także na krawężniki, które w zależności od koloru mogą oznaczać co innego. Barwa znaków poziomych często jest nośnikiem ważnych informacji dla kierowców.

Koniec języka za przewodnika

Czasami wnikliwa obserwacja otoczenia nie wystarczy. Jeżeli okaże się, że jesteście kompletnie zdezorientowani warto po prostu zapytać. Żadna tablica informacyjna, plan czy przewodnik nie udzielą wam tak skutecznych wskazówek, jak tutejsi mieszkańcy. Jest to najszybszy i najpewniejszy sposób dotarcia do informacji. Przy okazji możecie sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz nawiązać ciekawe kontakty.

Podroż samochodem za granicę wymaga opracowania dokładnego planu. Aby uniknąć przykrych niespodzianek na miejscu, warto wcześniej zapoznać się z prawem ruchu drogowego oraz zasadami parkowania obowiązującymi w danym państwie. Nie chodzi oczywiście o wnikliwe studiowanie obcych kodeksów, ale ogólną orientację. Pomoże Wam to przewidzieć pewne sytuacje i uniknąć przykrych niespodzianek.

{ 2 odpowiedzi… przeczytaj je poniżej dodaj swój komentarz }

Udyr Czerwiec 3, 2015 o 15:27

No bez wątpienia, trzeba się zapoznać, żeby nie stać jak wbity patrząc na znaki czy tam oznaczenia i o co chodzi…

Odpowiedz

Parkmod Październik 1, 2015 o 15:23

Czasami można próbować nie płacić 😉 A nóż się przedawni 😉 Szczególnie ten z zagranicy 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: