Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

25 lutego 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Idealny samochód dla kobiety

Samochód dla kobietyWybór samochodu to nie tylko kwestia gustu, lecz także indywidualnych potrzeb użytkownika. Dzisiaj przedstawimy kilka wskazówek dotyczących zakupu auta dla kobiety. Oto one.

Po pierwsze: rozmiar. Kobiety zwykle wolą mniejsze samochody, którymi łatwo manewrować na parkingach i przeciskać się w ulicznych korkach. Poza tym mały samochód jest tańszy w utrzymaniu: zużywa mniej paliwa i generuje niższe opłaty ubezpieczeniowe. Proporcje kobiecego samochodu są jednak specyficzne. Pojazd może mieć mniej miejsca w kokpicie, ale obowiązkowo musi mieć duży bagażnik: na zakupy lub akcesoria dziecięce.

Po drugie: wygląd. Wybierając samochód, kobieta przyjmuje zwykle kryterium estetyczne. Liczy się kolor i sylwetka. Samochód ma nie tylko zaspokajać gust właścicielki, lecz także wyrażać jej osobowość. Z tego powodu kobiety często wybierają auta w wyrazistych kolorach, o nowoczesnym designie lub z serii limitowanej.

Po trzecie: bezpieczeństwo. Panie, zwłaszcza te mające przed sobą perspektywę macierzyństwa, zwracają uwagę na elementy zwiększające bezpieczeństwo w czasie jazdy. Są to m. in poduszki powietrzne i mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX. Istotną kwestią są także wyniki crash testów.

Po czwarte: Komfort. Kobiecy samochód powinien być wygodny. Klimatyzacja, centralny zamek na pilota i lusterka elektryczne to niezbędne minimum. Bez tego ani rusz.

Oczywiście: tak samo jak nie ma idealnych kierowców, nie ma też idealnych samochodów. Można jednak choć trochę zbliżyć się do ideału, jeżeli zakup auta będzie przemyślany i poparty analizą potrzeb użytkownika. Jeżeli chodzi o wybór samochodu dla kobiety jest to szczególnie ważne. Może pomóc w oszczędzaniu i pieniędzy i narzekań. 🙂

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: