Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

2 października 2014 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Holandia – miejsce nieodkrytego piękna

Wwa3, HolandiaHolandia to nie tylko kraj tulipanów, wiatraków i licznych rowerzystów. Choć jest niewielka, kryje w sobie wiele tajemnic i urzeka rozmaitością. Oprócz wyjątkowej architektury znajdziemy w niej także niepowtarzalny krajobraz naturalny.

Będąc w Holandii warto odwiedzić jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast –Delft. Urokliwa Starówka rozmieszczona na planie prostokąta, okolona starymi topolami i poprzecinana siecią kanałów, w których płynie czysta jak zwierciadło woda, tworzą niebanalny klimat. Delft posiada także liczne zabytki m. in. gotycki kościół Nieuwe Kerk i renesansowy ratusz Stadhuis. Warte polecenia jest także Muzeum Lamberta van Meertena z wielką kolekcją fajansów.

Obowiązkowym punktem zwiedzania Holandii jest także Haga. Łączy w sobie tradycję z nowoczesnością: obok budynków państwowych i siedziby Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości znajdują się tu liczne zabytki: Pałac Królewski czy Sala Rycerska. Najchętniej odwiedzane w Hadze są: muzeum holenderskiego malarstwa Mauritshuis z panoramą Mesdag (wzorowaną na ,,Panoramie Racławickiej”) oraz park miniatur Madurodam.

Godnym polecenia jest także inne miasto, o pysznie brzmiącej nazwie – Gouda. Oprócz słynnych serów, które w sezonie letnim sprzedawane są na czwartkowych targach, miasto słynie także z najpiękniejszych europejskich witraży. Można je podziwiać chociażby w kościele Św. Jana (Sint Janskerk). Dla tych, którzy wybierają się do Holandii zimą polecamy wyjątkową iluminację Goudy, tzw. wieczór przy świecach, organizowany w okolicach Bożego Narodzenia. Jest to czas, kiedy na rynku gasną wszystkie światła elektryczne. Tlące się w oknach kamienic świece wyglądają wtedy zjawiskowo.

Tym, którzy pragną ucieczki od miejskiego zgiełku proponujemy wycieczkę do ogrodów tulipanów Keukenhof oraz do wioski Kinderdijk z dziesiątkami holenderskich wiatraków ciągnących się wzdłuż grobli. Inną przyrodnicza atrakcją są także ,,łóżka olbrzymów” – Hunebed. Te tajemnicze budowle z głazów narzutowych liczące około 5 000 lat do dziś wzbudzają zachwyt i zainteresowanie turystów z całego świata.

Zachęcamy do zwiedzania Holandii i odkrywania jej piękna. Pomóc w tym może aktualna oferta Europcar obejmującą 15%-ową zniżkę na wynajem samochodu do tego kraju. Promocja trwa do końca października. Szczegóły znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej. Zapraszamy!

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: