Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

21 maja 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Glamping – symbioza natury i kultury

glamping

http://www.travelettes.net/glamping-in-australia/

Kemping z wygodami? Brzmi jak oksymoron. A jednak! Okazuje się, że istnieje, a do tego staje się coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu. Skąd się wziął? Na czym polega? Dla kogo jest przeznaczony? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Glamping powstał z połączenia słów camping i glamour. Z założenia jest przeznaczony dla turystów o zasobniejszym portfelu. Ma umożliwiać obcowanie z naturą bez rezygnacji z wygód nowoczesnego świata. Na glampingu turyści mają do dyspozycji wszystko to, co w hotelu: aneks kuchenny, łazienkę, wygodne łóżko. Nie muszą rozpalać ogniska, rozkładać namiotu i dmuchać materaców.

Glamping może przybierać różne formy. W klasycznej wersji jest to nocleg w pokojach namiotowych. Jednakże istnieją również inne formy zakwaterowania np. przyczepy, domki na drzewach czy jurty. Ważne, aby przebywać blisko natury. Niezależnie od tego, czy to będzie sawanna czy mazurska puszcza – turyści mają mieć zapewniony bliski kontakt z przyrodą oraz komfortowe warunki wypoczynku.

W Polsce glamping dopiero raczkuje. Jako forma spędzania wolnego czasu jest stosunkowo mało popularny. W naszym kraju jest zaledwie kilka ośrodków glampingowych ulokowanych głównie na Mazurach. Nocleg na glampingu cenowo jest porównywalny z noclegiem w hotelu średniej klasy. Wszystko wskazuje na to, że rynek glampingowy będzie się rozrastał i zyskiwał zwolenników tego typu rozrywki.

Dzięki glampingowi ekoturystyka nabrała nowego znaczenia i stała się bardziej popularna. Ma zdecydowanie mniej surwiwalowy charakter i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnych wczasowiczów. Jeżeli do tej pory nie byliście przekonani do wakacji pod chmurką, spróbujcie spędzić urlop na glampingu. Teraz jest na to najlepszy czas. Wybierzcie się na glamping zanim stanie się powszechnym szaleństwem. Wtedy będzie i mniej luksusowy i mniej przyjemny.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: