Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

22 listopada 2013 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Gdzie wyjechać na weekend ze Szczecina

Fotolia_1639124_XL_1, wyjazd do SzczecinaPlanujesz  służbowy wyjazd do Szczecina i zastanawiasz się nad spędzeniem tam weekendu? A może od niedawna mieszkasz w Szczecinie i chciałbyś poznać okolice?  Nawet jeśli  nie zdecydowałeś się na przyjazd do miasta samochodem lub też po prostu go nie posiadasz, nie traktuj tego jako wymówkę! Znajdź wypożyczalnię aut i poznaj to, co chcemy Ci dziś polecić!

1.        Zjawiskowy ptasi raj

Niespełna 30km od Szczecina mieści się rezerwat „Świdwie”.  Znajdujące się tam częściowo porośnięte trzcinami jezioro jest uwielbiane przez rzadkie gatunki ptaków – szczególnie błotne i bagienne, których ornitolodzy naliczyli ponad 140! Rezerwat prowadzony jest już od 50 lat. Każdego roku odwiedza go ok. 20 000 osób – w tym również z Niemiec i Szwecji, które doceniają nie tylko przyrodnicze aspekty tego miejsca, ale również te turystyczne (dwa szlaki rowerowe i pięknie położony szlak pieszych wycieczek).  To ostatni moment w tym roku, kiedy możesz cieszyć się urokami rezerwatu, chociaż i tafla lodu położonego w lesie jeziora nawet bez całego wiosenno-letniego bogactwa fauny i flory, potrafi cieszyć oko 😉

2.        A może nad morze?

Szczecin położony jest zaledwie półtorej godziny jazdy od pięknego polskiego wybrzeża.  Najbliżej znajdują są Międzyzdroje i Świnoujście, w których życie toczy się również poza sezonem (inaczej, niż w małych typowo turystycznych miejscowościach). Zimą, wybrzeże Bałtyku to zdecydowanie rzadsza destynacja, chociaż wiele osób docenia uroki jesienno-zimowej nadmorskiej atmosfery. Niektórzy śmieją się nawet, że to jedyny okres, kiedy można  spokojnie przejść się wzdłuż molo i wypocząć, z dala od zgiełku głośnych turystów. Może Tobie też przydałaby się taka chwila wytchnienia? Czas na refleksję?

3.        Prawie jak morze

Chcesz odetchnąć, potrzebujesz odpoczynku, masz dosyć miasta, lubisz morze, ale to jednak za daleko, bo masz wolne jedynie popołudnie? W takim razie wypad nad Zalew Szczeciński powinien sprostać twoim oczekiwaniom.  Godne polecenia jest  Nowe Warpno, będące bliźniaczym miastem znajdującego się po niemieckiej stronie Altwarp. Oba miasta wyrosły z XIV-wiecznych osad rybackich, znajdujących się u wylotu jeziora Warpieńskiego na Zalew Szczecińskich. Poza jeziorem i portem, w Nowym Warpnie znaleźć można kilka urokliwych miejsc, które przeniosą nas w przeszłość. Nic tak nie odda klimatu minionych lat, jak pochodzące z XVIII wieku domy szachulcowe, murowano – szachulcowy ratusz z XVII wieku oraz XV-wieczne stare miasto! Wyobraź sobie tylko jak pięknie miasto musi wyglądać zimą!

 

Mamy nadzieję, że dzięki nam aktywnie spędzisz swój pobyt w Szczecinie. Kiedy wokół Ciebie czeka tyle urozmaiconych atrakcji, nie warto bezczynnie siedzieć w mieście lub zwiedzać galerie handlowe – nawet jeśli dzień coraz krótszy, a temperatura coraz niższa 🙂 Sprawdź, gdzie w Szczecinie znajdziesz punkt Europcar!

 

 

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: