Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

28 sierpnia 2013 przez Europcar Polska · 3 komentarze

Gdzie wyjechać na weekend z… Wrocławia!

dokąd wyjechać z wrocławia, wypożyczalnia samochodów WrocławWiele osób pragnie wyrwać się z miasta chociaż na weekend, aby odpocząć wśród zieleni, zrelaksować się w jakimś przyjemnym i cichym miejscu.  Mieszkańcy Wrocławia to prawdziwi szczęściarze, gdyż mieszkają w sąsiedztwie kilku atrakcji idealnych na wiosenne i letnie weekendy.

Niedaleko miasta, na niespełna 100 km, mieści się ponad 30 budowli stanowiacych Dolinę Pałaców i Ogrodów, uważaną za perłę Dolnego Śląska. Niektóre z budynków to renesansowe posiadłości, inne to majestatyczne gotyckie zamki albo klasycystyczne rezydencje. Większość została wybudowana z inicjatywy niemieckiej szlachty, która traktowała je jako letnie rezydencje. Aktualnie część dworków została zamieniona na hotele i kawiarnie, w innych znajdują się muzea lub budynki użyteczności publicznej. Odwiedzić ponad 30 gmachów w jeden weekend to wielki wyczyn. O wiele ciekawiej będzie wybrać pałace, które nas najbardziej zainteresują, a następnie ruszyć na wycieczkę objazdową.

Jeśli nie posiadamy własnego auta, można wypożyczyć pojazd, korzystając z usług wybranej przez nas firmy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „Wynajem samochodów Wrocław”, aby znaleźć samochód, który będzie nam odpowiadał. Wyjeżdżając z miasta należy kierować się na Jelenią Górę – droga nie powinna zająć więcej niż dwie godziny jazdy umiarkowanym tempem. Wycieczkę zacznijmy od obejrzenia pałacu w Łomnicy – wiąże się z nim bardzo ciekawa historia. Został on kupiony na początku lat 90.  przez niemieckie małżeństwo i następnie był odrestaurowywany przez kilkanaście lat. Dzisiaj pałac wciąż nie jest ukończony. W trakcie zwiedzania wyświetlany jest film, opowiadający historię remontu. Przy odrobinie szczęścia uda nam się spotkać właścicieli – państwa von Küsterów.

Jeśli spodoba nam się w Łomnicy, warto również pojechać do Wojanowa – znajduje się tam piękny renesansowy zamek, który dzisiaj pełni rolę hotelu. Obok mieści się przepiękny park, gdzie można odpocząć w cieniu starych drzew. W jaki sposób pokierujemy dalszą wyprawą zależy od nas. Rozważmy przejażdżkę do Staniszowa – kilka lat temu odnowiono tam dwie posiadłości. Warto zatrzymać się w kawiarni, która mieści się w Pałacu na Wodzie. Jest ulokowana na tarasie i roztacza się z niej widok na staw, któremu dwór zawdzięcza swoją nazwę. Nieopodal znajdziemy drogi do Karpnik, Sobieszowa albo Siedlęcina. Nie można też zapomnieć o budowlach, jakie znajdują się w Jeleniej Górze.

Tego typu atrakcje czekają nas przez cały dzień. Z uwagi na to, że pałace są często oddalone od siebie, niezbędne jest auto. Na pewno przyda się solidna wypożyczalnia samochodów. Wrocław jest na tyle dużym miastem, że nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniej firmy.

{ 3 odpowiedzi… przeczytaj je poniżej dodaj swój komentarz }

Anna Wrzesień 16, 2013 o 09:52

Też uważam, że okolice Wrocławia są bardzo malownicze i warto je odwiedzić. Mnie szczególnie przypadł do gustu hotel i spa, urządzone w renesansowym zamku w Goli Dzierżoniowskiej. To zaledwie 40 kilometrów od miasta, a odnosi się wrażenie, że przenosimy się gdzieś daleko. Do wypoczynku miejsce idealne, nawet na weekendowy wypad, jeśli nie mamy więcej wolnego czasu.

Odpowiedz

Jacek Lipiec 23, 2016 o 16:45

Ja ostatnio byłem w tururururum….. Sobótce. 😉 Ślęza niby blisko a ciągle się tam chce jeździć. Miałem tylko chwilę więc wynająłem autko z wypożyczalni panek i pojechaliśmy z żoną i dzieciakami. Kupa ruchu, masa relaksu no i to parę kilometrów, niedoceniane miejsce przez Wrocławian.

Odpowiedz

Karolina Wojtas Kwiecień 5, 2017 o 14:09

Ja zamierzam w ten weekend wyrwać się z Wrocławia i zamierzam wspiąć się na śnieżkę, tak się składa że jeszcze nigdy nie byłam na śnieżce, nikt mi nie wierzy ale tak jest 😀 We Wrocławiu widziałam już wszystko i trzeba wyrwać się gdzieś indziej dla odmiany.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: