Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

25 czerwca 2013 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Gdzie wyjechać na weekend z Warszawy?

Wwa3, Gdzie wyjechać na weekend z WarszawySzara, brudna, głośna i zabiegana stolica? A Ty chcesz się wyciszyć, odprężyć i dość już masz zatłoczonych parków, w których wszyscy warszawiacy szukają „oddechu”?

Nie siedź w mieście! Wyjedź za Warszawę. Nawet, jeśli nie masz auta, nie powinno to być dla Ciebie zbytnią przeszkodą w wyjeździe kilkadziesiąt kilometrów za miasto. W Warszawie znajdziesz aż trzy miejsca, w których możesz wypożyczyć samochody Europcar!  Wynajmij auto i pozwól sobie na odrobinę wypoczynku. Gdzie jechać?

 

Twierdza w Modlinie

Choć położona wyjątkowo blisko, zaledwie 40km od centrum Warszawy, odwiedzana jest chętniej przez turystów spoza stolicy. Szkoda, bo ma wiele do zaoferowania. Strategiczną rolę tego miejsca leżącego u zbiegu rzek Wisły, Narwi i Wkry doceniono już w XVII wieku, kiedy to król szwedzki Karol Gustaw założył tu swój obóz warowny. Wyjątkowe możliwości obronne zauważył również Napoleon Bonaparte, podejmując wstępną decyzję o budowie twierdzy w Modlinie. Twierdza stanowi wielokrotnie rozbudowywany zespół umocnień i zawiera w sobie elementy fortyfikacji francuskiej, rosyjskiej i polskiej, na terenie, którego znajduje się najdłuższy w Europie, liczący 2250m długości budynek – będący koszarami wojskowymi. Twierdzę w Modlinie możesz zwiedzać o każdej porze dnia i nocy! Na co więc jeszcze czekasz?

 

Muzeum Wsi Mazowieckiej

Wiesz jak wyglądają mazowieckie tradycyjne stroje, tańce, domy? Jak na początku ubiegłego wieku wyglądało życie na mazowieckich wsiach? Zobacz pokazy tkactwa, ręcznego prania bielizny, czy  wyrobu masła w kierzance połączonego z degustacją z wiejskim chlebem, kowalstwa i papieroplastyki w pobliskim skansenie. To świetna przygoda nie tylko dla dzieci.  Zarówno małym, jak i tym nieco większym, wielu wrażeń dostarczą przejażdżka bryczką czy na koniu, podczas których będzie można podziwiać malowniczą panoramę wsi. Cofnij się w czasie i przekonaj się jak wyglądało życie Twoich dziadków i pradziadków. Muzeum Wsi Mazowieckiej zlokalizowane jest w Sierpcu, około 120 km od centrum Warszawy. Dwie godziny drogi dzielą Cię od poznania uroków przedwojennej wsi!

 

Arkadia

A może by tak romantyczny wypad za miasto? Co powiesz na chwilę relaksu w pięknym barokowym ogrodzie w Arkadii? Zaprojektowano go w ostatniej dekadzie XVII wieku na życzenie żony Michała Hieronima Radziwiłła, która z niesamowitą pieczołowitością rozbudowywała go przez kilkadziesiąt lat. Za jej sprawą dawna wieś mieszcząca się w tym miejscu, przekształcona została w romantyczny park pełen krzewów i drzew, budynków stylizowanych na gotyckie i antyczne oraz urokliwy staw. Do dziś utrzymany jest on w podobny stylu. Odwiedzających go urzekają partery kwiatowe, niskie labirynty bukszpanowe, szerokie aleje z trawnikiem dywanowym oraz oranżeria, stajnia i pałac. Weź swoją drugą połówkę do Arkadii i przekonaj się, że raj jest bliżej, niż myślisz.

 

Nie siedź więc w mieście i zobacz, jak wiele czeka na Ciebie za granicami miasta! Wejdź na naszą stronę i zobacz gdzie w Warszawie znajdziesz nasze punkty wynajmu samochodów!

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: