Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

14 sierpnia 2013 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Gdzie wyjechać na weekend z… Krakowa!

chick, wynajem samochodów KrakówO stolicy małopolski mówi się „Magiczny Kraków”. Jednak osoby mieszkające w Krakowie, mają czasami ochotę uciec od gwaru miasta, turystów, smogu. Jako miejsce swojego wypoczynku, chętnie wybierają podkrakowskie dolinki.

Cała Jura Krakowsko-Częstochowska słynie z interesujących formacji skalnych i malowniczych wapiennych brył. Liczne szlaki pozwalają docenić piękno przyrody, a także wyciszyć się i odpocząć. Za jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, uchodzi Ojcowski Park Narodowy. Jest oddalony od centrum miasta o około 20 kilometrów. Najłatwiej się tam autem. Jeśli nie posiadamy własnego pojazdu, przyda się znalezienie firmy, która proponuje wynajem samochodów. Kraków jest dużym miastem, dlatego nie powinno być problemów z wybraniem odpowiedniej wypożyczalni. Do rezerwatu dotrzemy, jadąc drogą nr 94 (trasa Kraków – Olkusz). W Ojcowie czeka na nas kilka pieszych tras turystycznych. Koniecznie trzeba przejść Dolinę Prądnika – mówi się o niej, że jest to serce całej Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jeśli mamy ochotę na dłuższą wędrówkę, znajdziemy w rezerwacie wiele atrakcji. Miłośnicy historii Polski chętnie zwiedzą muzeum w zamku w Pieskowej Skale. Obowiązkowo musimy też zobaczyć Maczugę Herkulesa. Według legendy należała ona do króla Kraka, który zabił nią smoka, a następnie umieścił swoją broń w Dolinie Ojcowskiej, aby chroniła cały jego gród.

Kiedy znudzi się nam wędrowanie po rezerwacie, możemy wybrać się, aby zobaczyć okoliczne wąwozy. Kilka kilometrów od Ojcowa znajdują się wapienne kotliny – na pewno warte odwiedzenia są: Dolina Kobylańska, Będkowska, i Kluczwody. O pierwszej mówi się, że jest to prawdziwa mekka polskich wspinaczy. Kiedy robi się ciepło, skałki są przez nich okupowane.

Z uwagi na ulokowanie dolinek, łatwiej się tam będzie dostać osobom, które posiadają auto. W takim wypadku, jeśli planujemy intensywny weekend przyda nam się wypożyczalnia samochodów. Chociaż sam Kraków oferuje wiele możliwości ciekawego spędzenia czasu, czasami warto udać się w te mniej turystyczne rejony, aby docenić, jak urokliwe potrafią być okolice tego miasta.

 

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: