Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

31 sierpnia 2016 przez Europcar Polska · 1 odpowiedź

Gdzie się wybrać na urlop jesienią za granicę?

samochód dla rodziny, Gdzie się wybrać na urlopKiedy za oknem robi się szaro i deszczowo, chciałoby się uciec do jakiegoś ciepłego kraju. Jeżeli jesienią pragniemy poczuć zastrzyk słońca, najlepiej wybrać się na egzotyczny urlop.

Kuszącą propozycją jest Malta. Ten niewielki kraj kryje w sobie wiele atrakcji turystycznych. Prawdziwym tyglem kulturalnym i zabytkowym jest stolica – Valetta, która liczy ponad 300 różnych obiektów historycznych. Miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a niedawno uzyskało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2018. Dzięki temu już teraz mogą tam czekać na Was różne ciekawe wydarzenia kulturalne i artystyczne. Jeżeli znudzi Wam się zwiedzanie, możecie poleniuchować na wyspie Gozo. Atrakcją tej wyspy jest Azure Window – tzw. skalne oko.

Innym krajem, który warto odwiedzić po sezonie jest Cypr. Wizytówką tego miejsca jest bizantyjska architektura, plaża Lara z mnóstwem wychodzących na brzeg żółwi oraz niebywała przyroda. Nie bez przyczyny Cypr nazywany jest wyspą miłości. Sceneria jaka roztacza się dookoła zapiera dech w piersiach: antyczne ruiny, starodrzewia, wodospady, laguny i plaże. Wszystko to tworzy iście idylliczną atmosferę.

Jeżeli rajski klimat nieco Was znudzi i zechcecie pozwiedzać okolicę, to dobrym kierunkiem będzie Pafos. W tym niewielkim portowym miasteczku możecie podziwiać mozaiki pochodzące z czasów rzymskich, starożytny amfiteatr, Grobowce Królewskie, w których zachowały się freski oraz kolumny doryckie. Imponującą budowlą jest również bizantyjski zamek Saranta Kolones, co w tłumaczeniu oznacza ,,czterdzieści kolumn” i doskonale oddaje charakter tego obiektu.

Podróż za granicę po sezonie ma wiele plusów. Oferty są tańsze, a my przedłużamy sobie upragnione lato. Takich miejsc jak Malta czy Cypr, w obrębie starego kontynentu jest wiele. Wystarczy dobrze poszukać. Zatem mapy w dłoń…

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój komentarz }

Michał Wrzesień 23, 2016 o 11:24

Tylko i wyłącznie nasze Polskie góry – wystarczy Karpacz i mamy zapewniony spokój, odpoczynek i atrakcje. Osobiście omijam w tym czasie wyjazdów na wyspy, jak mówiłem wolę góry 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: