Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

26 sierpnia 2016 przez Europcar Polska · 2 komentarze

Gdzie się wybrać na urlop jesienią w Polsce?

an aunumn car, urlop jesieniąJesień to nie tylko czas, kiedy możemy schować się z książką pod kocem, ale również okazja do odbycia niezapomnianej podróży. Gdzie się wybrać na urlop po sezonie? Jaki kierunek obrać? O tym w dzisiejszym wpisie.

Jeżeli macie dosyć tłoku, hałasu i ciągłego pośpiechu, najlepszym wyborem będą polskie góry. Jeżeli chodzi o najbardziej sielski i ustronny rejon polski, niekwestionowanym numerem jeden są Bieszczady. Wycieczka na jedną z bieszczadzkich połonin pozwoli Wam nie tylko spalić kalorie, lecz także odzyskać spokój ducha. Do wyboru macie takie szlaki jak Bukowe Berdo, Połonina Wetlińska czy Połonina Caryńska. Wszystkie są wymagające, ale warte wysiłku.

Kolejnym miejscem, które warto polecić na jesienny urlop jest Kotlina Kłodzka. Przebywając w tej części kraju można wybrać się na trekking po Górach Stołowych. Odważniejszym polecamy natomiast spływ pontonowy Przełomem Bardzkim. Po sportowych szaleństwach polecamy wizytę w tutejszych termach lub innym uzdrowisku. Ziemia Kłodzka słynie bowiem ze źródeł wód mineralnych i termalnych.

Jeszcze inną propozycją na jesienny urlop jest wycieczka na Podlasie. Jeżeli marzą się Wam romantyczne spacery kasztanowymi alejami lub spokojne wędkowanie wśród tataraku albo wycieczka krajoznawcza połączona z lekcją historii – Podlasie będzie strzałem w dziesiątkę. Szczególnie warty odwiedzenia jest tu Szlak Tatarski, na trasie którego możemy podziwiać Wzgórze Sokólskie, Puszczę Knyszyńską oraz malowniczą miejscowość Supraśl, w której królują tradycje ekumeniczne.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was choć trochę do jesiennych podróży po Polsce. Urlop zorganizowany po sezonie może się okazać o wiele ciekawszy niż w czasie wakacji. Sprawdźcie sami!

{ 2 odpowiedzi… przeczytaj je poniżej dodaj swój komentarz }

Grzegorz Wrzesień 22, 2016 o 11:58

Bardzo lubię wyjeżdżać do Szczecina , to chyba jedno z takich miejsc do których warto wracać. Tym razem z rodziną zdecydowaliśmy się pojechać tam na jesieni, bo jeszcze nigdy nie byliśmy tam własnie o tej proze roku. Żona obawia się o pogodę, dlatego chciała hotelu ze SPA, cieszę się, że powstają tam takie inwestycje jak Hotel Dana, bo mogłem zarezerwować super pokój w korzystnej cenie z rabatem na dzieciaki.

Odpowiedz

Iwona Październik 10, 2016 o 08:31

ja jesienią najchętniej zostaje jednak w Polsce i wybieram się nad morze gdzie tłumy już nieco mniejsze,najbardziej lubię wracać do Ustki do Hotelu Lubicz bo naprawdę od lat trzymają świetny poziom i jeszcze nigdy nie byliśmy takimi wakacjami zawiedzeni, a zabiegi w spa to świetna okazja żeby przygotować skórę do nieprzyjaznej dla niej zimowej pory

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: