Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

15 marca 2013 przez Europcar Polska · 2 komentarze

Ekonomiczna jazda samochodem z Europcar

Happy customer, jazda samochodemW Europcar dokładamy wszelkich starań, aby samochody, które wypożyczają nasi klienci były jak najbardziej ekologiczne i miały jak najniższe wskaźniki spalania. Oferujemy wyłącznie nowe samochody, w pełni sprawne techniczne, które przechodzą regularne kontrole.

Jeśli chcesz prowadzić swój samochód oszczędnie, dbając zarówno o stan środowiska jak i swojego portfela, powinieneś stosować się do poniższych zasad:

1. Jedź ze stałą szybkością

Nagłe hamowanie i przyspieszanie sprawia, że Twój samochód spala aż 33% więcej paliwa. Jadąc, staraj się utrzymać stałą prędkość i unikać raptownego zwalniania i dodawania gazu.

2. Używaj wyższych biegów

Wiadomo, że na niższych biegach samochód ma więcej mocy i lepsze przyspieszenie. Wiąże się to jednak ze zwiększonym spalaniem.  Dla ekonomicznej jazdy, szczególnie w mieście, zaleca się kiedy tylko jest to możliwe, zmieniać bieg na wyższy. Dla samochodów z silnikiem Diesla zmiana powinna następować przy poziomie około 2000 obrotów, a dla pojazdów z silnikiem benzynowym – 2500.

3. Rozsądnie używaj klimatyzacji

Włączona klimatyzacja, obecna w prawie wszystkich wypożyczanych przez nas samochodach, wyraźnie zwiększa ilość spalanego paliwa. Przy mniejszych prędkościach można chłodzić samochód za pomocą otwierania okien. Przy szybszej jeździe bardziej ekonomiczne jest jednak włączenie klimatyzacji, ponieważ otwarte okno powoduje  zwiększenie  oporu powietrza i w konsekwencji większe spalanie.

4. Nie jedź zbyt szybko po autostradzie

Na wszelkich drogach szybkiego ruchu najbardziej optymalną, pod kątem spalania, prędkością jest 100 km na godzinę. Każdy kilometr powyżej tej wartości oznacza dodatkowe litry paliwa zużyte przez Twój samochód. Warto także pamiętać o, dostępnej w większości wypożyczanych przez nas samochodów, opcji tempomatu (ang. Cruise Control), która pomaga w utrzymywaniu stałej prędkości jazdy. Pozwala to zaoszczędzić kolejnych kilkanaście procent baku.

5. Zachowaj ciągłość i płynność jazdy

Staraj się nie zatrzymywać samochodu, gdy nie jest to konieczne. Przyspieszanie, nawet z bardzo niskiej prędkości, jest dla silnika i środowiska dużo lepsze niż ruszanie po zatrzymaniu. Jest to szczególnie istotne w miastach, gdzie często stoimy w korkach i na światłach.

 

Oszczędna jazda zgodna ze wszystkimi powyższymi wskazaniami sprawi, że wypożyczony przez Ciebie samochód będzie zużywał znacznie mniej paliwa, a jego silnik będzie pracował długo i bezawaryjnie. Ponadto uwalniając do atmosfery mniej zanieczyszczeń przyczynisz się do ograniczania zmian w środowisku naturalnym.

Jeśli macie swoje patenty na ekonomiczną jazdę to napiszcie o nich w komentarzach, a być może dodamy je do naszej listy zaleceń.

{ 2 odpowiedzi… przeczytaj je poniżej dodaj swój komentarz }

Autoaid Czerwiec 23, 2013 o 16:53

Dobre rady, jednak starszym „furmanom” się nie przetłumaczy żeby nie jeździli „na luzie”

Odpowiedz

Europcar Polska Czerwiec 24, 2013 o 17:16

Stare nawyki trudno wyeliminować. Ale warto próbować!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: