Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

3 lipca 2017 przez Europcar Polska · 1 odpowiedź

Długi sierpniowy weekend w Toruniu

podróż do Torunia, Długi sierpniowy weekend w ToruniuToruń to nie tylko miasto Mikołaja Kopernika i pysznych pierników. To także pięknie zachowana starówka, liczne muzea, czarująca panorama i miejsce, w którym dzieje się sporo wydarzeń kulturalnych. Oto kilka słów prawdy o mieście pierników (bez owijania w papier do pieczenia).

Na początku swojej podróży po Toruniu, koniecznie wstąpcie do Muzeum Piernika. W miejscu tym można nie tylko poznać historię tego niezwykłego wypieku, lecz także poczuć się jak prawdziwy subiekt XX-wiecznego sklepiku czy też odbyć podróż sentymentalną do PRL-u. Muzeum kryje w sobie wiele niespodzianek. Tym, których nuży zwiedzanie polecamy natomiast warsztaty piekarnicze. Można się na nich sporo nauczyć, a niewykluczone, że i co nie co zjeść.

Wielbicielom sztuk plastycznych (i nietylko) polecamy Muzeum w Ratuszu Staromiejskim, w którym znajduje się zarówno wiele ciekawych ekspozycji stałych, jak i czasowych. Żeby je dokładnie obejść potrzebujecie kilku godzin. W obiekcie możecie podziwiać m.in. płótna Maleczewskiego, Matejki, a nawet Beksińskiego. Są tutaj zbiory malarstwa polskiego od XVIII wieku do II wojny światowej, Sala Królewska z wizerunkami władców Polski, Galeria Sztuki Gotyckiej, ekspozycja złotnictwa oraz tzw. Skarb ze Skrwilna i Nieszawy.

Jeżeli przeprawicie się na drugą stronę Wisły, Waszym oczom ukażą się dwie panoramy Torunia – jedna rzeczywista, a druga graficzna (stanowiąca niejako miniprzewodnik dla turystów). Obydwie są równie sympatyczne.

Kolejnym punktem na toruńskiej mapie, który powinniście odwiedzić jest Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Jest to nowoczesny obiekt o niezwykle oryginalnej bryle. Walory architektoniczne to jednak nie wszystko. W Jordankach organizowane są przeróżne wydarzenia kulturalne: koncerty, spektakle, seanse i pokazy.

Na koniec jeszcze gratka dla pasjonatów dalekich podróży oraz programów Tonego Halika i Elżbiety Dzikowskiej. W Toruniu znajduje się bowiem Muzeum Podróżników poświęcone działalności tej niezwykłej pary. Wśród licznych zbiorów możecie znaleźć fotografie, artefakty, ubrania, rzeźby, biżuterię i wiele, wiele innych.

Na koniec warto zahaczyć o toruński Ogród Zoobotaniczny. Jest to obiekt nieduży (w porównaniu z wrocławskim czy warszawskim ogrodem zoologicznym), ale posiada sympatycznych mieszkańców. Możecie tu spotkać całkiem duże zwierzęta takie jak: żubry, alpaki czy karakale, ale również nieco mniejsze: pigmejki, lemury czy kozy karłowate. Jeżeli wybierzecie się do ptaszarni możecie liczyć na pogawędkę z Oskarem, który jest nad wyraz gadatliwą i absorbującą papugą. Oprócz tego możecie podziwiać urokliwą florę, wśród której znajdują się również pomniki przyrody.

Do Torunia warto przyjechać z kilku powodów (nie tylko tych, które wymieniliśmy w dzisiejszym wpisie). Mamy nadzieję, że rozbudziliśmy Wasz apetyt na podróżowanie po Toruniu. Najbliższa okazja, aby go lepiej poznać to 12 sierpnia, czyli początek długiego weekendu.

 

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój komentarz }

Sandomierzanin Lipiec 11, 2017 o 11:03

Z perspektywy człowieka, który śliczną starówkę ma na co dzień, oficjalnie oświadczam i można mnie cytować, że Toruń jest ładniejszy. Całą swoją wizytę w Toruniu spędziłem na starówce Rynku i było bosko. Tylko trasa, jakby to powiedzieć, uboga – Piernikarnia, Manekin, Ministerstwo, Leviatan i do domciu. Ale warto było

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: