Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

9 sierpnia 2017 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Dlaczego wycieczki weekendowe są lepsze od 2-tygodniowego urlopu?

wycieczki weekendoweJedni wolą wyjechać raz w roku na 2 tygodnie do jednego miejsca, inni zaś preferują wycieczki częstsze, ale krótsze. Zwolennicy pierwszej opcji z pewnością zastanawiają się, czy weekendowy wyjazd wystarczy, aby skutecznie odpocząć. W dzisiejszym wpisie postaramy się Was przekonać, że tak!

Po pierwsze planując kilka krótszych wyjazdów możemy zwiedzić więcej niż przebywając w jednym mieście lub kurorcie. Częstsze wyjazdy to więcej wspomnień, więcej zdjęć z wakacji, a co najważniejsze więcej dobrej energii na resztę roku.

Po drugie wyjeżdżając na wakacje co jakiś czas (na 1-2 dni) nie straszna jest nam tzw. depresja pourlopowa. Tych, którzy wyjeżdżają na 2 tygodnie raz w roku, przytłacza myśl, że następny wyjazd dopiero za rok. Zdarza się także, że niektórzy nie potrafią wytrzymać 2 tygodni w jednym miejscu, ponieważ lokalizacja okazała się nietrafiona lub czują się znudzeni jedną formą rekreacji.

Po trzecie nie musicie być podporządkowani sztywnemu planowi urlopów wakacyjnych. Weekendów w ciągu lata jest ok. 14. Jeżeli dobierzecie sobie po 1-2 dni przed weekendem lub po nim, to i tak macie sporo czasu na zorganizowanie ciekawej wycieczki.

Po czwarte w weekendy częściej zdarzają się imprezy z wolnym wstępem lub obowiązują gotowe karnety dla turystów przyjeżdżających na weekend. Można więc sporo zaoszczędzić. Przykładowo w większości polskich miast w weekendy nie obowiązują opłaty za parkowanie. Również ZTM-y posiadają w swojej ofercie bilety weekendowe uprawniające do nieograniczonej liczby przejazdów w soboty i niedziele (w Warszawie już od godz. 19:00 w piątek do godz. 8:00 w poniedziałek). Jeżeli chodzi o duże muzea, które posiadają kilka filii, to one również proponują karnety np. Muzea Okręgowe w: Toruniu, Krakowie.

Wycieczki weekendowe, mimo że krótsze niż tradycyjny urlop, to jednak mogą obfitować w wiele przeżyć i ciekawych zdarzeń. Urlopowicze, którzy wybiorą taki właśnie sposób podróżowania w czasie wakacji – wcale nie muszą czuć się stratni. Mogą bowiem zwiedzić więcej, a często nawet taniej. No, to jak? Przekonaliśmy Was do weekendowych podróży?

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: