Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

6 października 2017 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Dlaczego koniec lata nie musi być smutny?

podróż jesieniąKiedy z drzew spadają pierwsze żółte liście, a bociany powoli szykują się do odlotu – zaczynamy stopniowo żegnać się z latem i dalekimi podróżami. Takie myślenie to jednak błąd. Dzisiaj postaramy się Wam wyjaśnić, dlaczego koniec wakacji wcale nie musi być przygnębiający.

Zacznijmy od tego, że układ świąt podczas tegorocznego sezonu jesienno-zimowego przedstawia się nad wyraz optymistycznie. Pierwszy listopada przypada w tym roku w środę. Oznacza to, że mamy aż dwie możliwości na wydłużenie weekendu (poniedziałek+wtorek lub czwartek+piątek). Dzięki temu istnieje również szansa, że ruch na ulicach rozłoży się w miarę równomiernie.  Pierwsi urlopowicze będą mogli wyruszyć w podróż już w piątek 27 października. Jedyną niemiłą niespodzianką będzie 11 listopada, który w tym roku wypada niestety w sobotę.

Jeżeli chodzi o grudzień, to Wigilia odbędzie się w niedzielę, dlatego świętować zaczniemy wraz z początkiem nowego tygodnia. Dalej również korzystnie: Nowy rok w piątek, majówka od wtorku do czwartku i w tym samym miesiącu Boże Ciało. Jak widać okazji do planowania zarówno krótkich, jak i nieco dłuższych podróży nie zabraknie. Jeżeli zaczniecie przeglądać oferty biur podróży już teraz z pewnością nie będzie za wcześnie.

Zaletą kończących się wakacji jest także posezonowy spokój i obniżone ceny turystycznych usług. Kiedy większość urlopowiczów powróci do szkoły lub pracy – swoje wakacje rozpoczną Ci, którzy stronią od tłoku i turystycznego boomu. Wreszcie będą mogli w spokoju podziwiać krajobrazy, spacerować po pustym molo, nie zważając na kieszonkowców, długie kolejki i wrzeszczące dzieci.

Poza tym koniec letnich wakacji wcale nie oznacza nudy. Cały rok obfituje bowiem w szereg przedsięwzięć kulturalnych, edukacyjnych i rozrywkowych. Okres jesienno-zimowy to doskonały czas, aby wybrać się na targi książki, warsztaty kulinarne czy wystawę sztuki, czyli wszystko to, na co nie mieliśmy czasu w wakacje.

Jeżeli już teraz zaczniecie kolekcjonować marzenia i skrupulatnie je realizować, to czekanie na kolejne wakacje upłynie Wam w miłej atmosferze. Każda pora roku jest dobra, aby zwiedzać świat, poznawać ciekawych ludzi i realizować marzenia. Żadna kartka w kalendarzu nie powinna nam w tym przeszkadzać. Jutro i tak ją przecież wyrwiecie 🙂

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: