Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

11 grudnia 2013 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Czy myć zimą samochód?

zima, mycie samochodu

Niby wszystko jasne – zimą samochód częściej się brudzi, więc należałoby częściej bywać w myjni. W takim razie, jak wytłumaczyć zmianę koloru karoserii większości aut na czarno-szary w okolicach grudnia? Przeciwnicy czyszczenia wozu w zimie unikają myjni, bo „wszyscy jeżdżą brudnymi samochodami”, „cały wysiłek pójdzie na marne”, „drzwi przymarzną”, a tak w ogóle to „spadnie śnieg i wymyje”. Sam zdecyduj, czy chcesz być w ich gronie.

Jeśli chcesz znać naszą opinię – nie warto. Niczym nie ryzykujesz, odwiedzając myjnię w zimie. Walory estetyczne nie są bynajmniej jedyną korzyścią. Przede wszystkim, w czasie, gdy na ulicach króluje błoto i sól w postaci burej mazi, chronisz karoserię przed korozją. Czyste szyby i reflektory poprawią komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Wystarczy, że nawierzchnia przypomina lodowisko, lepiej dodatkowo nie kusić losu.

Gdy nadejdą mrozy, najlepiej postawić na myjnię automatyczną, bezdotykowa bowiem nie posiada w ofercie usługi suszenia auta. Chcemy jedynie wyczyścić, a nie zamrozić pojazd! Szczególną uwagę trzeba poświęcić felgom, bo to one są najbardziej narażone na szkodliwe działanie soli. Na czas mycia nie zaszkodzi zaklejenie zamków i uszczelek taśmą samoprzylepną. Zyskamy dzięki temu pewność, że do środka nie dostanie się ani kropla wody, która mogłaby spowodować przymarznięcie drzwi. Nadchodzi nagły atak zimy? Dobrze jest przemyć uszczelki specjalnym preparatem ochronnym lub silikonem, a jeśli akurat brak ich pod ręką, nawet zwykłą wazeliną.

Możliwe, że korzystając z myjni, zwykle odpuszczasz woskowanie, ale raz w roku postaw na droższy program. Zimowe zanieczyszczenia będą rzadziej osiadały na karoserii, a jeśli już się pojawią, łatwiej je usuniesz.

Niektórzy kierowcy przyjmują alternatywną wobec proponowanej przez nas taktykę. W okolicach listopada myją i dokładnie woskują samochód w myjni ręcznej, licząc, że odpowiednio zakonserwowany wóz przetrwa do wiosny. Strategia na medal o ile akurat nie nadejdzie wyjątkowo sroga zima.

Pamiętaj, że korzystając z usług Europcar unikasz tego typu rozterek. Każde podstawione przez nas auto aż lśni! 🙂

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: