Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

3 lipca 2014 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Brazylia. Podróż w atmosferze Mundialu

brazylia, Mistrzostwa ŚwiataBrazylia! Canarinhos! Mudial! Od trzech tygodni żyjemy wydarzeniami Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Przed nami ćwierćfinały. Tegoroczny Mundial wzbudza emocje podwójnie: zarówno za sprawą zaskakujących wyników meczów, jak i niesamowitej lokalizacji. Dla kibiców, którzy zdecydowali się podziwiać zmagania piłkarzy na żywo jest to okazja do odbycia niezapomnianej podróży. Brazylia stwarza bowiem nieograniczone możliwości poznawcze. Aby w pełni odkryć walory tego pięknego kraju, warto wybrać się w podróż samochodem. Najprościej będzie go wypożyczyć –w Brazylii znajduje się ponad 20 placówek wypożyczalni Europcar – włączając w to wszystkie miasta, w których trwa faza pucharowa.

Zacznijmy naszą podróż od Rio de Janeiro, które otworzy ćwierćfinały. Miasto znajduje się w południowo-wschodniej części Brazylii, słynie z rajskich plaż, wzgórza Pão de Açúcar i góry Corcovado z 38-metrowym posągiem Chrystusa na szczycie. U wybrzeży Rio de Janeiro, podobnie jak u większości miast wschodniej Brazylii, rozciąga się cudowna rafa koralowa.

Kolejny mecz rozegra się także na wybrzeżu, ale tym razem na północy – w Fortalezie. Miasto z pewnością zachwyci turystów feerią barw i kształtów. Słynie bowiem z rękodzieła, które można podziwiać na wieczornym targu (Feira Noturna). Są tam m. in ręczne haftowane koronki, robione na szydełku chusty, kolorowe hamaki i instrumenty amazońskich Indian. Słowem – raj dla lubiących zakupy.

Przy okazji trzeciego ćwierćfinału, kibice będą mogli zwiedzić stolicę znajdującą się w samym sercu Wyżyny Brazylijskiej. Będąc w tej części kraju warto wybrać się do Narodowego Parku Brasilia usytuowanego na płaskowyżu w otoczeniu sawanny i lasów galeriowych. Jest to siedlisko wielu niespotykanych gatunków roślin i zwierząt m. in: tukanów, kapibar i pum.

Ostatni ćwierćfinał Mundialu rozegra się w równie urokliwej scenerii, jak poprzednie. Położone na różnych poziomach łańcucha górskiego miasto Salvador uchodzi bowiem za najpiękniejsze w Zatoce Wszystkich Świętych.

Pierwszy półfinał odbędzie się w Belo Horizonte, mieście pełnym kontrastów, w którym tradycja miesza się nowoczesnością. Kolejny – nieco bardziej na południu, w multikulturowym São Paulo. Obydwa miasta są godne odwiedzenia. Łącza w sobie imponującą architekturę współczesną oraz piękną przyrodę. Kibice będący na którymkolwiek z półfinałów śmiało mogą pokusić się o wycieczkę samochodową na wybrzeże. Zarówno Belo Horizonte, jak i São Paulo znajdują się w odległości 400 km od Rio de Janeiro.

Walka o trzecie miejsce rozegra się we wspomnianej już wcześniej stolicy. Ci, którzy podczas ćwierćfinałów nie zdążyli zwiedzić okolicy Brasilii – będą mieli okazję, aby nadrobić zaległości. Szczególnie polecamy zobaczenie jeziora Paranoá znajdującego się na obrzeżach miasta oraz wodospadu Itiquira oddalonego od Brasilii o niecałe 100 km.

W finale powrócimy do Rio de Janeiro i w słońcu Copacabany pożegnamy Mundial 2014. Stadion Maracanã już czeka na zwycięzcę;)

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: