Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

17 kwietnia 2014 przez Europcar Polska · 2 komentarze

Bawaria samochodem

Bawaria_samochodem, Bawaria samochodemCo roku, internauci głosują na najciekawsze miejsca do odwiedzenia w Niemczech i co roku, wynik głosowania jest przewidywalny – na liście Top 100 Sights of Germany z pewnością zatriumfują bawarskie zabytki oraz parki krajobrazowe. Sprawdźmy, które atrakcje w Bawarii zdobyły uznanie turystów w 2013 roku. Mamy w końcu ten przywilej, że możemy udać się autem na zwiedzanie pobliskiej Bawarii w każdej chwili – komfortowe autostrady prowadzą do samego serca regionu, w którym tradycja jest traktowana z niezwykłym namaszczeniem.

Bezkonkurencyjny zamek Neuschwanstein

Faworyt nie zawiódł i tym razem – magiczny zamek Neuschwanstein od lat zdobywa pierwsze miejsce w rankingach popularności. Najbardziej znany symbol Południowej Bawarii stał się symbolem świata bajek od kiedy Walt Disney postanowił umieścić go w logo swojej firmy. W XIX wieku rezydencja pełniła funkcję schronienia dla Ludwika II po tym jak król stracił tron. Rozczarowanie monarchy ukoił projekt zamku, nawiązujący do wyobrażeń zaczerpniętych z oper Wagnera i mitologii niemieckiego romantyzmu. Motywy nawiązujące do Valhalli, poszukiwań świętego Graala oraz tragicznej miłości Tristana i Izoldy towarzyszą zwiedzającym na każdym kroku, dzięki czemu Ludwik II prędko zyskał status patrona marzycieli. Dziś, oddalony o 2 godziny drogi z Monachium, Neuschwanstein odwiedza rocznie niemal półtora miliona turystów.

Staroświeckie i nowoczesne Monachium

Być w Bawarii i nie odwiedzić Monachium? Wyniki Top 100 Sights of Germany potwierdzają, że to tak, jakby w ogóle nie odwiedzić tego landu. Oferta turystyczna Monachium obejmuje ikoniczne zabytki architektury wokół Marienplatz, dzieła sztuki w Altes Pinakhotek, spokojne parki w rodzaju Englische Garten czy lokalne wydarzenia takie jak Oktoberfest i targ bożonarodzeniowy. Podróż okaże się także odkryciem kulinarnym jeśli odwiedzimy piwiarnię Hofbräuhaus i pełen produktów z regionu Viktualienmarkt. Stolica Bawarii to też stolica motoryzacji – w Monachium możemy odwiedzić fabrykę BMW i muzeum marki.

Naturalnie piękne Berchtesgaden-Königssee

Widok najczystszego jeziora w Niemczech, zwanego „królewskim”, zapiera dech w piersiach – otoczone wysokimi górskimi ścianami przypomina fiord. W okolicy znajdziemy liczne kurorty, spa i wiejskie domki do wynajęcia na weekend. Regeneracji sprzyja dobroczynny mikroklimat tej części Bawarii chroniony z polecenia UNESCO.  Podczas wyprawy po wodach jeziora łodzie zwykle zatrzymują się, by ktoś z załogi mógł odegrać na trąbce fragment utworu muzycznego, co pozwala usłyszeć niezwykłe echo rozchodzące się w dolinie.

Nieoczywista Norymberga

Norymberga to kolejna perełka wśród bawarskich miast. Posiada jednak dwa różne oblicza. Z jednej strony może pochwalić się średniowiecznym dziedzictwem – to tu działali Albrecht  Dürer oraz Wit Stwosz i to tu wznoszono imponujące zamki, ratusze czy Fachtwerkhäuser, czyli tradycyjne domy szachulcowe. Z drugiej, to właśnie Norymberga stała się scenerią dla przemarszów oraz zgrupowań NSDAP z udziałem nazistowskiego kierownictwa. Norymbergę warto odwiedzić jeśli interesują nas dzieje naszego zachodniego sąsiada – w mieście, jak w kalejdoskopie, przyjrzymy się kilku wiekom niemieckiej historii.

Zachęcamy do wycieczki objazdowej po Bawarii – auto to najwygodniejszy i najszybszy sposób na odkrywanie Niemiec. Aż żal nie skorzystać ze słynnej niemieckiej infrastruktury drogowej!

{ 2 odpowiedzi… przeczytaj je poniżej dodaj swój komentarz }

Travelling Milady Maj 6, 2014 o 13:49

Bawaria to mi się marzy od dawna. Przepiękne strony. A autem to musi być komfort, ponieważ można dotrzeć w wiele miejsc nawet jednego dnia.

Odpowiedz

Europcar Polska Maj 8, 2014 o 14:30

Zgadza się 🙂 zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym artykułem z cyklu „Podróżuj samochodem” http://ow.ly/wCkmf

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: