Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

8 października 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

Autocasco? A komu to potrzebne?

gadżety samochodowe, AutocascoWłaściciele stosunkowo nowych samochodów często stają przed jednym dylematem. Nie wiedzą, czy powinni ubezpieczyć nowy nabytek samym OC, czy wykupić także Autocasco. Dzisiaj podpowiemy, komu i w jakich sytuacjach może się przydać to drugie ubezpieczenie.

Podstawowym celem Autocasco jest zabezpieczenie finansowe na wypadek kradzieży. Powinni się na nie zdecydować szczególnie Ci kierowcy, którzy parkują swój samochód pod chmurką np. na niestrzeżonym osiedlu. W przedstawionym przykładzie AC może się przydać jeszcze z innego powodu. Rekompensatę otrzymamy przykładowo w razie stłuczki na parkingu z winy innej osoby. Jeżeli ktoś przytrze nam karoserię, a potem odjedzie bez słowa nie zostaniemy z niczym. Z kolei, kiedy role się odwrócą (i to my zostaniemy sprawcami zdarzenia), nie będziemy musieli pokrywać kosztów z własnej kieszeni.  

Kolejną sytuacją, w której może się przydać AC jest klęska żywiołowa. Przykładowo, kiedy nasze auto zostanie zalane przez powódź lub przygniecione przez drzewo w czasie huraganu – możemy wystąpić o odszkodowanie z tego tytułu.

Jeszcze inną okolicznością jest wypadek z udziałem dzikich zwierząt. To przykład najbardziej złożony. Wypłata rekompensaty jest w tym przypadku uzależniona od wielu czynników. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę m. in. prędkość, z jaką jechaliśmy oraz miejsce, w którym doszło do wypadku. Chodzi tu w szczególności o rozmieszczenie znaków ostrzegających przed dzikimi zwierzętami. Jeżeli chcemy liczyć na jakiekolwiek odszkodowanie w tej sytuacji, niezbędne jest posiadanie Autocasco. Samo OC nie wystarczy.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was do posiadania dodatkowego ubezpieczenia. Wszystko zależy jednak tak na prawdę od indywidualnych potrzeb oraz okoliczności, w jakich samochód będzie użytkowany. Każdy powinien sam ocenić, czy AC okaże się dla niego przydatne. Nie wszystkie zdarzenia na drodze są bowiem podręcznikowe.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: