Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

7 lipca 2015 przez Europcar Polska · 1 odpowiedź

Aplikacje dla kierowców

aplikacje mobilne, Aplikacje dla kierowcówKiedyś na wakacje pakowało się mapę, kompas i koszyk z prowiantem. Dzisiaj zamiast tych wszystkich rzeczy zabieramy smartphone, na którym mamy zainstalowane niezbędne aplikacje mobilne. Dla tych, którzy wybierają się w podróż samochodem, przedstawiamy przegląd najprzydatniejszych programów.

Na trasie

Są aplikacje, które nie tylko nawigują, lecz także informują o rozmieszczeniu fotoradarów, ostrzegają przed patrolami i nieoznakowanymi radiowozami oraz pomagają ominąć wypadki i korki. Do najbardziej znanych należą takie programy jak: Yanosik, AutoRadar, Coyote. Można powiedzieć, że stanowią one ulepszenie popularnego wśród kierowców CB radia.

Tankowanie

Chyba nie ma kierowcy, który nie chciałby zaoszczędzić kilku groszy na transporcie. Dzięki aplikacjom do tankowania można znaleźć zarówno najbliższą, jak i najtańszą stację paliw. Przykładem programu, który doskonale sprawdzi się w okolicach małych miejscowości jest Petrokumpel. Jego funkcjonowanie opiera się na modelu społecznościowym. Dane aktualizowane są przez użytkowników aplikacji. Oprócz Petrokumpla, kierowcy chętnie korzystają również z Fuelio, Paliwko i Spalanie. Wszystkie te aplikacje spełniają podobną funkcję. Niezależnie od tego, którą wybierzecie, możecie być pewni, że nie grozi wam piesza wędrówka z kanistrem do najbliższej stacji.

Usługi

W czasie podróży wakacyjnej pomocne okażą się także aplikacje lokalizujące nocleg, restauracje oraz atrakcje na miejscu. Najpopularniejszymi programami tego typu będą: Trip Advisor oraz Jedz i Pij. Dzięki nim z łatwością wyszukacie dane kontaktowe oraz sprawdzicie wygląd i standard lokali.

Aplikacje mobilne stały się nieodłącznymi kompanami naszych podróży. Pomagają nam oszczędzić czas oraz uniknąć niepotrzebnych stresów. Instalując aplikacje mobilne, aktywujecie zatem jednocześnie tryb udanych wakacji.

 

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój komentarz }

Marek Lipiec 23, 2015 o 14:34

Jak dla mnie najważniejsza to google maps, pokaże gdzie sąa korki i pomoże je ominąć jak dla mnie super

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: