Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

9 kwietnia 2015 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

A może by tak na Węgry…

podóż na Węgry, majówka za granicąPlanujecie majówkę za granicą? Marzycie, aby było tanio, smacznie i urokliwie? Chyba znamy takie miejsce; dużo bliżej niż Bułgaria, Tunezja czy Egipt. Jaki to kraj? Nasze bratnie Węgry – słynące z wykwintnych win, pikantnej kuchni i wspaniałych basenów termalnych.

Podróż po Węgrzech proponujemy rozpocząć od wizyty w Parku Narodowym Aggtelek, położonego na północy kraju, przy granicy ze Słowacją. Główną atrakcją tego miejsca są jaskinie krasowe. Największa z nich – Baradla – ma aż 25 kilometrów długości i ciągnie się wzdłuż rzeki Styks. Odważniejsi turyści mogą więc pokonać część trasy łódką. Podwyższony poziom adrenaliny gwarantowany! J

Obowiązkowym punktem wyprawy na Węgry jest także Budapeszt. Jego niepowtarzalny klimat tworzy przede wszystkim malownicze nabrzeże Dunaju z przepiękną architekturą klasycystyczną. Wśród zabytków na największą uwagę zasługuje Kościół Macieja, położony na wzgórzu zamkowym. Wzrok zwiedzających przykuwają w nim kolorowe freski i witraże, a także barokowe rzeźby oraz królewskie grobowce. W Budapeszcie warto także zobaczyć barokowy gmach Parlamentu. Budynek robi z bliska piorunujące wrażenie. Zajmuje aż 17 tysięcy m2 powierzchni i mieści ok. 700 pomieszczeń. Uwagę przykuwa również jego olbrzymia kopuła (o 96 metrach wysokości.

Wycieczka po Węgrzech byłaby oczywiście niezaliczona, gdyby nie wizyta w regionie Tokaj. Jest to idealne miejsce zarówno dla pasjonatów win, jak również miłośników gór. Tokaj roztacza malowniczy krajobraz pełen wzgórz i pagórków pokrytych bujnymi krzewami winorośli. Wizyta w Tokaju to okazja zarówno do degustacji trunku, jak i nauki rozpoznawania go. Słowem uczta dla duszy i ciała.

Lista miejsc godnych polecenia jest długa. Aż nie sposób ich wszystkich zliczyć. Mamy nadzieję, że tych kilka propozycji rozbudziło was apetyt na podróżowanie i podsunęło parę niezłych pomysłów. W końcu majówka tuż tuż…

Zachęcamy do zapoznania się z naszą wiosenną promocją. Oferujemy atrakcyjne pakiety cenowe na wynajem aut na Węgrzech. Sprawdźcie szczegóły promocji Weekendy na Węgrzech na naszej stronie internetowej.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: