Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

7 marca 2017 przez Europcar Polska · 0 odpowiedzi

5 miejsc w Europie, w których zimą jest ciepło

 

5 miejsc w Europie

car for traveling with a roof rack on a mountain road

Kiedy temperatura jest tak niska, że zamarzają nawet myśli, zaczynamy tęsknić za wakacjami. Okazuje się, że to marzenie wcale nie musi być aż tak odległe, jak nam się wydaje. W niektórych rejonach Europy zimą panuje iście tropikalny klimat. Gdzie się zatem wybrać, aby poczuć na skórze trochę słońca? Zapraszamy w podróż!

Kierunkiem, który należy wskazać w pierwszej kolejności są Wyspy Kanaryjskie. Ten portugalski archipelag słynie z niezwykle przyjaznego klimatu. Zwłaszcza na południu można poczuć powiew lata. Zimą temperatura w Oceanie wynosi powyżej 20 stopni. Jeżeli marzy Wam się zimowy urlop na leżaku w cieniu palm, to Wyspy Kanaryjskie są doskonałym pomysłem.

Nieco chłodniejsza aura panuje na Cyprze. W styczniu temperatura wynosi tam blisko 20 stopni. Są to jednak warunki, które umożliwiają już spokojne zwiedzanie. Podróż na Cypr jest rozwiązaniem odpowiadającym szczególnie tym osobom, które stronią zarówno od morderczych upałów, jak i tłumów turystów. Po sezonie można skutecznie odpocząć i cieszyć się widokami, których wreszcie nikt nie zasłania 🙂

Podobne warunki klimatyczne panują także na Sycylii, szczególnie na obrzeżach wyspy. Ogólna reguła dotycząca Sycylii jest taka: im wyżej, tym chłodniej. Dlatego jeżeli nie zamierzacie uprawiać sportów zimowych podczas urlopu, lepiej trzymać się blisko wybrzeża.

    Rajskie wakacje w czasie zimy są na wyciągnięcie ręki. Nasz kontynent ma wiele do zaoferowania zarówno w sezonie letnim, jak i po nim. Kierunki, które wskazaliśmy, to tylko niektóre z wielu gorących punktów na zimowej mapie Europy.

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: