Oferta wynajmu samochodów Europcar
Oferta wynajmu samochodów Europcar

4 października 2013 przez Europcar Polska · 1 odpowiedź

4 Kroki Europcar do ekologicznej jazdy samochodem

ekologia, wypożyczalnia samochodów w PolsceJesteśmy jedną z najbardziej ekologicznych wypożyczalni samochodów w Polsce i na świecie – to fakt. Dowodzą tego między innymi liczne międzynarodowe prestiżowe nagrody przyznane naszej firmie za nacisk kładziony na środowisko naturalne na każdym etapie naszej działalności.

Aby utrzymać jak najwyższe standardy ekologiczne, podejmujemy wiele działań. Wszystkie one składają się na cztery kroki, które nazywamy krokami Europcar do ekologicznej jazdy samochodem:

1.      Statut środowiskowy

Nasza Statut jest zbiorem wszystkich celów, które chcemy osiągnąć w związku z ekologicznym zarządzaniem naszą firmę i środków, dzięki którym je osiągamy. Jest to podstawa wszystkich naszych działań pro-środowiskowych i jednocześnie nasze zobowiązanie do utrzymania najwyższych standardów ekologicznych we wszystkich aspektach działania Europcar.

2.      Utrzymanie floty

Wynajem samochodów jest naszą główną usługą. Jest to więc punkt, w którym możemy pokazać nasze prawdziwe zaangażowanie i troskę o środowisko naturalne. I dokładnie to robimy!

Średni wiek naszych samochodów to około 4 miesięcy. Oznacza to, że we wszystkich z nich stosowane są najnowsze pro-ekologiczne rozwiązania i oszczędne silniki.  Średnie wydzielanie dwutlenku węgla przez nasze samochody to 154 gramy na kilometr – jest to wielkość znacznie niższa niż europejska średnia.

Warto dodać, że Europcar był pierwszą firmą, która wprowadziła w swoich wypożyczalniach auta elektryczne, o zerowej emisji spalin!

3.      Procesy wewnętrzne

Ekologiczne auta nie są jedynym objawem naszej ekologiczności. Dbamy o nią także w naszej codziennej pracy.

Jednym z objawów naszej troski jest stawianie na korespondencję ekologiczną i stopniowa rezygnacja z komunikacji na papierze. Już dziś 1 na 3 wydawane przez nas vouchery jest w formie elektronicznej. W 72 dwóch głównych portach lotniczych Europy wprowadziliśmy także możliwość elektronicznego podpisu i przygotowaliśmy umowy w mniejszym formacie, aby zużyć przy ich drukowaniu jak najmniej papieru.

4.      Podnoszenie świadomości

Europcar stara się także podnieść świadomość ekologiczną naszych Klientów. Na naszej stronie, w zakładce flota, znajdziesz dokładną ilość emitowanego przez wszystkie nasze modele aut dwutlenku węgla, co pozwoli Ci świadomie wybrać samochód o pożądanym poziomie emisji.

W trosce o osoby niepalące, we wszystkich naszych samochodach zabroniliśmy palenia tytoniu. Ważnym elementem edukacji jest także szkolenie wszystkich naszych pracowników z dziedziny ekologii.

Europcar stawia na najwyższe standardy ekologiczne, ponieważ bardzo nam zależy żeby środowisko, w którym żyjemy, jak najdłużej zachowało swoje naturalne piękno i – tak jak nasza firma – było jak najbardziej zielone!

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz swój komentarz }

Zostaw komentarz

*

{ 1 trackback }

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: